הסכם גירושין הוא ההסכם החשוב ביותר בחייהם של ההורים המתגרשים. הסכם הגירושין יקבע כיצד יתנהלו חייהם של ההורים לאחר הפרידה בכל האספקטים של החיים: כלכלה, חינוך, בריאות, מקום מגורים, תקשורת וכל דבר ועניין אשר קשורים או יכולים להשפיע על הילדים לאחר הגירושין. מסיבה זו ובעיקר כאשר יש ילדים קטנים, מומלץ להשקיע בתהליך יצירת הסכם הגירושין את הזמן הראוי ולהגיע להסכם שבאמת יאפשר חיים טובים יותר לשני ההורים ולילדיהם המשותפים.

תקופת הגירושין היא תקופה מורכבת וקשה רגשית למעורבים בה. בני הזוג וילדיהם הנמצאים בהליכי גירושין, פוסעים בשבילים לא מוכרים המלאים בצמתים הדורשים קבלת החלטות קריטיות להמשך החיים. אנשים שעברו הליכי גירושין מספרים שמדובר בתקופה המפחידה והמלחיצה ביותר בחייהם. מחקרים רבים קובעים שניהול נכון של הליך הגירושין מאפשר התגברות מהירה על ההיבטים הרגשיים ופגיעה מינורית מבחינה כלכלית לשני בני הזוג ולילדיהם.

בנוסף לכל הקשיים הרגשיים הקיימים בגירושין, קיימים כמובן גם השיקולים הכלכליים. גירושין הם ללא ספק עסק יקר ומורכב. מעצם העובדה שמדובר בבית אחד שהופך לשני בתים, כרוך הדבר גם בשינוי במצב הכלכלי. לכן כאשר הילדים גדולים ועזבו את הקן וכאשר אין סוגיות רכושיות המעוררות מחלוקת, ניתן לעבור הליך גישור גירושין קצר ובמקרים מסויימים גם בעלות נמוכה ביותר.

 הסכם גירושין בסיסי ביחידות הסיוע 

יחידות הסיוע שליד בתי המשפט הוקמו במטרה לשמש כתחנת ביניים לפני הגשת תביעות לבית המשפט. מטרת יחידות הסיוע היא לתת לשני הצדדים מידע על הדרכים האחרות הקיימות להגעה להסכם גירושין מלבד לגירושין במאבק משפטי. במקרים מסויימים, יכולות יחידות הסיוע לעזור להורים המעוניינים להתגרש להגיע להסכמות זמניות בדבר הסדרי הגירושין. מדובר על תהליך קצר וענייני שמתמקד בהיבטים הטכניים של הגירושין (גט, מזונות, רכוש ומשמורת ילדים).  הסכם בסיסי זה אינו מומלץ להורים לילדים. זאת מאחר והוא אינו עוסק ובעזרה ותמיכה להורים מבחינה רגשית ומתעלם ומהצרכים האישיים הספציפיים שלהם. הסכם בסיסי זה נועד למנוע עומס בבית המשפט וליתר את התהליך המשפטי מבלי שההורים עברו תהליך מעמיק שיעזור להם לגבש הסכמות רחבות בנוגע לעתיד לבוא ובכל הקשור למערכת היחסים העתידית ביניהם.

מחקרים רבים הראו שהסכם בסיסי שאינו נותן מענה להיבטים רגשיים ופרקטים אחרים בנוגע לילדים ולצרכי ההורים לאחר הגירושין, עלול להוביל למערכת יחסים מאוד מינימילית וקושי לשתף פעולה בין ההורים בעיקר בשנים הראשונות. מסיבה זו אני ממליץ שלא להסתפק בהסכם גירושין בסיסי ולפנות לתהליך גישור גירושין שיאפשר לכם לעבור תהליך מעמיק ורציני.

 גישור גירושין במחיר סביר

מחיר סביר של גישור גירושין ינוע בדרך כלל בין 5,000 ש”ח ל- 10,000 ש”ח + מע”מ, זאת בהתאם לשעות הנדרשות להגעה להסכם ולניסיון ולמוניטין של המגשר. ככל שהתקשורת בין בני הזוג טובה יותר כך יסתיים הגישור במהירות רבה יותר.

גירושין במחיר גבוה

כדי להתגרש במחיר הגבוה ביותר יש לפנות לעורך דין לענייני משפחה על מנת ויגיש בשמכם כתב תביעה כנגד בן הזוג. משמעותו של צעד כזה הינה עלויות של עשרות אלפי ש”ח לכל צד ופגיעה קשה בילדים. נסו להימנע מכך.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי
דילוג לתוכן