קורסי גישור בדגש על גישור גירושין של המגשר נדב נישרי

ברוכים הבאים לקורסי הגישור המעשיים בדגש על גישור גירושין של המגשר נדב נישרי 

רואים את הגישור בגירושין כשליחות? רוצים לעסוק במקצוע מרתק, מתגמל ומספק? כעת אתם יכולים לקבל את ההכשרה המקיפה והמקצועית ביותר למגשרי גירושין בישראל. הכשרה שתאפשר לכם להפוך בסיום ההכשרה למגשרי גירושין מקצועיים.

ההכשרה המקיפה למגשרי גירושין שמעביר המגשר נדב נישרי, כוללת בתוכה את כלל ההיבטים הדרושים למגשרי גירושין כגון: הבנת תהליך הגישור, היבטים משפטיים, היבטים רגשיים, כלים מעשיים לפתרון מחלוקות ומשברים ועוד. ההכשרה למגשרי גירושין מחולקת לשלושה חלקים: קורס גישור בסיסי המועבר בדגש על גישור גירושין, קורס גישור גירושין ופרקטיקום (התנסות מעשית) בגישור גירושין. שלושת הקורסים מספקים למגשרים שרוצים להתמקצע בגישור גירושין, את כל היסודות הדרושים להכרת תהליך הגישור לעומקו ומספקים כלים מעשיים שיעזרו לכם לעזור לזוגות בחדר הגישור.

הקורסים מועברים בהתאם לשיטת העבודה הייחודית של המגשר נדב נישרי, הידוע כאחד המגשרים הבכירים בישראל בתחום הגירושין ומחבר הספרים "להתגרש בשלום – המדריך המלא לגישור בתהליכי גירושין" ו – "שותפות חדשה – המדריך לגירושין בשלום לפני, במהלך ולאחר הגירושין". במהלך הקורסים מספק נדב גישה לתוך חדרי הגישור שלו ומשתף את הלומדים בקורסים בנעשה בחדרי הגישור בהם הוא מגשר.

קורס גישור  בסיסי מעשי בדגש על גישור גירושין – קורס מקיף המספק את שער הכניסה והיסודות הדרושים לכניסה לעולם הגישור בגירושין. הקורס משלב היבטים תיאורטיים עם סימולציות מעשיות ומספק את המקפצה הטובה ביותר לכניסה לעולם הגישור גירושין המעשי.

קורס  גישור גירושין מורחב – הזדמנות ייחודית ללמוד את סודות חדר הגישור ישירות מנדב נישרי. זהו הקורס המקיף ביותר בישראל (80 שעות אקדמאיות). הקורס מיועד לאנשים המעוניינים לעסוק בפועל בגישור בגירושין והוא כולל היבטים משפטיים, רגשיים, כלכליים, תורת המשחקים ועוד…

פרקטיקום בגישור גירושיןקורס המיועד לבוגרי קורס ההתחמות בגישור גירושין. במסגרת הקורס נכנסים הלומדים בקורס לחדר הגישור ומגשרים עימו בשני גישורי אמת. קורס זה נחשב לגולת הכותרת של קורסי הגישור בגירושין בישראל ומספק את ההכשרה המדוייקת והמקצועית ביותר למגשרי גירושין.

שבע דברים שאתם חייבים לדעת על גישור

  1. גישור הוא הליך לפתרון מחלוקות בהסכמה בין אנשים.
  2. הגישור עוזר לפתור מחלוקות מורכבות תוך התייחסות למבנה האישיות של האנשים המעורבים בסכסוך.
  3. בגישור ניתן להגיע לפתרונות מאוד יצירתיים.
  4. תפקיד המגשר לעזור לצדדים לקבל החלטות בעצמם ובהתאם לתפישת עולמם האישית.
  5. הגישור משמר ואף משפר את מערכת היחסים בין הצדדים.
  6. כדי להיות מגשר מוצלח יש להיות מומחה בהבנת תהליכים רגשיים, בעל חשיבה יצירתית והבנה מעשית.
  7. שכר המגשר המומלץ לפי הנהלת בתי המשפט הינו 800 ₪ לשעה + מע"מ

 

לפרטים נוספים והרשמה אנא מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

איך לבחור קורס גישור?

השאלה איך לבחור קורס גישור או לחלופין איך לעבוד בגישור? הן שאלות שרבים שואלים אותי. כדי לענות על השאלות החשובות אחת ולתמיד, החלטתי להעלות על הכתב מספר עובדות שכדאי שכל מי שרוצה ללמוד קורס גישור יהיה מודע להן. יחד עם העובדות כתבתי גם מספר טיפים שיעזרו לבחור את מסלול קורס הגישור המתאים ביותר עבורכם.

נתחיל בידע כללי, נכון להיום אין הסדרה חוקית ומסודרת של ההכשרה הנדרשת על מנת ולהפוך למגשר. ועדת גדות שניסתה להגדיר מהם הקריטריונים האקדמיים שצריכים להיות בקורסי גישור, נסגרה כבר בשנת 2008 ומאז אין שום פיקוח או הנחיות רשמיות לבתי הספר לגישור. משמעות הדבר בפועל היא שמי שמחפש תעודה על הקיר יכול ללמוד בכל מקום שירצה ומי שרוצה לעסוק בגישור בפועל יכול, אינו זקוק לעבור קורס גישור. מדובר כמובן במצב נוראי הדורש תיקון בחקיקה אך לצערנו זהו המצב. חוסר הפיקוח על בתי הספר הוביל לצערם הרב של כל תומכי ואוהדי הגישור, לכך שמחד גיסא ישנם הרבה בתי ספר לגישור ועשרות אלפי אנשים המחזיקים בתעודות סיום קורס גישור. אך מאידך גיסא כמות האנשים העוסקים בגישור בפועל הינה נמוכה ביותר. הסיבה למצב משונה זה היא שבעוד שבמחיר לא גבוה במיוחד יכול כל אדם לקבל תעודת בוגר קורס גישור, על מנת ולעסוק בגישור בפועל צריך עוד כמה דברים שלא נלמדים ולא נאמרים לתלמידים במהלך קורסי הגישור. 

איך לבחור קורס גישור
איך לבחור קורס גישור

אנשים המעוניינים לעבוד בגישור ומתחילים לברר בנוגע ללימודי גישור, מקבלים פעמים רבות את הרושם שלאחר שיסיימו את לימודיהם, הם ייכנסו לאיזו רשימה נכספת של מגשרים הנמצאת בידיו של כל שופט, אשר רק יחכה להזדמנות להעביר אליהם תיקים. מדובר בטעות קשה ונפוצה. נכון להיום מלבד 115 מגשרי מהו"ת, איש אינו מקבל תיקים מבתי המשפט בצורה מסודרת ומתוך בחירתו מרשימת מגשרים פורמאלית. אמנם יש כאלו שמקבלים תיקים לגישור ושאינם בתוך רשימת מגשרי המהו"ת אך מדובר בדרך שאינה סדורה ובנויה על קשרים אישיים בעיקרה. פרט "שולי" זה שמבהיר שאיש לא מחכה לבוגרי קורסי הגישור עם עבודה בסיום הקורס הקצר, נשכח פעמים רבות בשיחות המכירה של הקורסים ולאחר מכן יוצר תסכול רב אצל בוגרי קורס הגישור.

כשאני החלטתי שאני רוצה להתמקצע בגישור והתחלתי להתעמק בסוגיות ההכשרה הנדרשת, הבנתי מהר מאוד שמהקורסים לא יבוא הפתרון. אמנם עברתי מספר קורסי גישור וסדנאות שהיו בעיקרן תיאורטיות ונעדרו היבטים מעשיים ואני חייב לומר שאני מאוד מודה למוריי ומלמדיי שנתנו לי יסודות גישוריים כל כך טובים ונכונים, אך את הפרקטיקה נאלצתי להשיג בכוחות עצמי ובעזרת היצמדות למגשרים נפלאים שהסכימו ללוות אותי בהליכי ההכשרה, יש לציין שלמזלי מצאתי כבר בתחילת הדרך את בית הספר שגם לימד וגם ליווה אותי בפרקטיקה. ומכאן אני מגיע לעצה הראשונה שלי למגשרים שבדרך, והיא אל תיכנסו לקורס גישור לפני שברורה לכם הדרך במלואה ולפני שאתם יודעים שבסיום ההכשרה התיאורטית, יחכה לכם מגשר מנוסה שייקח אתכם תחת חסותו ויכניס אתכם לגישורים אמתיים תוך ליווי ותמיכה צמודים שלו. חשוב לדעת שהידע התיאורטי שמקבלים בקורס גישור אינו רלוונטי ברובו לנעשה בחדר הגישור ושפעמים רבות דברים שנלמדו בקורס הגישור נכונים בתיאוריה אך מזיקים בפרקטיקה. ומאחר ובסופו של דבר אנו עוסקים בדיני נפשות – חשוב מאוד שמגשר שעלול להזיק לצדדים המגיעים אליו, לא ייכנס ללא השגחה לחדר גישור.

טיפים קצרים לבחירת מקום ללמוד קורס גישור

ללמוד רק איפה שמבטיחים פרקטיקה – על מנת ולהפוך את הידע התיאורטי למעשי ולהתחיל לעסוק בגישור בפועל, צריך הרבה ניסיון מעשי. ניסיון מעשי צוברים בתיקי אמת ולא בסימולציות ובתיקים מתביעות קטנות (פרקטיקום). על כן חשוב לדעת כבר בתחילת הדרך איפה תעשו התמחות מעשית. זאת כפי שעושה כל סטודנט למשפטים שיודע שבסוף הלימודים הוא יצטרך למצוא משרד להתמחות בו כדי לקבל את התואר עו"ד.

לא לצפות שמישהו יעזור לכם לקבל תיקים – מקצוע המגשר אינו מקצוע שמתאים לאנשים עם תפישת עולם של שכירים. נכון להיום אין משרדים שמעסיקים מגשרים כשכירים ומשלמים להם משכורת בעבור גישורים שיעשו. משמעות הדבר היא שכדי לעסוק בגישור תצטרכו להקים לעצמכם עסק ולנהל אותו מכל האספקטים הנחוצים כמו שיווק והמשך למידה ושיפור יכולות כל הזמן.

אל תחפשו שיתופי פעולה – אמנם אני כמגשר מאוד בעד שיתופי פעולה בעולם העסקים אך במקרה של עולם הגישור נראה שהנקודה מוחמצת. בכל תקופה קצרה מתארגנים מספר מגשרים להקים שיתוף פעולה שיעזור להם לקבל יותר תיקים לגישור. בפועל התוצאה היא שאותם מגשרים ממשיכים לא לקבל תיקים כפי שלא קיבלו בעבר, רק שהפעם הם נמצאים בחברה יותר גדולה של מגשרים מתוסכלים.

 

אל תפסיקו ללמוד – קורס גישור ייתן לכם את המינימום הנדרש בלבד. כדי להיות מגשרים טובים אליכם להמשיך ולקרוא חומרים כל יום ולחפש קורסים, סדנאות וכמובן תארים אקדמאיים שיעזרו לכם לשפר את יכולותיכם ולהפוך למגשרים הטובים ביותר שאתם יכולים להיות.

 

למידע על קורסי גישור גירושין מעשיים שמעביר נדב נישרי לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *