הסכם ממון והסכם זוגיות בגישור- שומרים על האהבה

הסכם ממון הוא הסכם הנעשה לפני הנישואין בין בני זוג שרוצים לקבוע מראש כיצד יפעלו במסגרת הנישואין שלהם ובמידה והנישואין לא יצלחו, כיצד יחלקו את רכושם שנצבר לפני הנישואין. הסכם ממון אם כן מתחלק לשני חלקים עיקריים: איך יראו חיי הנישואין ואיך יפעלו בני הזוג כדי למנוע גירושין בחלקו הראשון של הסכם הממון, ויחד עם זאת עיסוק מקיף וברור בשאלות רכושיות שעלולות לעלות במידה והנישואין יעלו שרטון ויכשלו.

העיסוק בהסכם ממון נראה לרבים מהזוגות כלא נעים וכגורם לערעור המערכת הזוגית. אכן כאשר מושג הסכם הממון בצורה משפטית וקרה, מרגישים בני הזוג המאוהבים שרגל גסה וזרה הכניסה אלמנטים שליילים לזוגיות שלהם. בהסכם ממון אשר מושג בגישור, לא כך הוא הדבר. הסכם ממון המושג בגישור מאפשר השמת דגש על שאלות קרדינליות לנישואין ומתוך מטרה לשמר אותם. בין היתר עולים במסגרת הגישור על הסכם ממון בתל אביב נושאים כגון זמן הבילוי המשותף שישקיעו בני הזוגיות בעצמם ובזוגיות שלהם, שאלות של חינוך וערכים משותפים לילדים שיבואו בבוא היום, הגדרת כללי התנהגות ברורים במסגרת הזוגיות ועוד. הליך הגישור להשגת הסכם ממון עוזר לבני זוג מאוהבים, שעד כה חששו או נמנעו מלעסוק בצורה ברורה בנושאים אשר עלולים לעורר כעסים וריבים, לייצר הבנה ברורה ומוסכמת כיצד הם מתכוונים להתנהל במהלך חייהם המשותפים ואף לכתוב את הדברים בהסכם פורמאלי אשר ישמש כמצפן עבורם לאורך כל חייהם המשותפים יחדיו.

מתוך התחושה הנוחה והנעימה שנוצרת בשיח מלא התקווה על הזוגיות ועל הנישואין, ניתן לגעת בצורה פחות מלחיצה ומפחידה בנושאים כלכליים ורכושיים שבהם פחות נוח לצדדים לעסוק. במסגרת חלק זה של הגישור בהסכם ממון, מעלים בני הזוג את רצונותיהם ובעזרת המגשר מושגות ביניהם הסכמות בשאלות כיצד לפעול במקרה של גירושין בכל הקשור להגשמת רצונות אלו.

לאחר שמסתיים גישור הסכם ממון בתל אביב, מקבלים בני הזוג לידיהם הסכם ממון אשר כולל את כל ההסכמות אליהן הגיעו במהלך הגישור. לאחר שהם בוחנים היטב את ההסכם ומוודאים שהוא נותן להם את מבוקשם, מועבר הסכם הממון לנוטריון מוסמך אשר חותם על ההסכם ונותן לו תוקף של פסק דין. לאחר אישור של הסכם הממון על ידי נוטריון יכולים בני הזוג להתחתן בלב שקט ובידיעה שהגדירו בצורה מיטבית את חיי הנישואין המוצלחים שלהם ובמקרה הפחות טוב את מה שיקרה במידה והנישואין לא יצלחו.

 

שאלות נפוצות בנושא גישור בהסכמי ממון והסכמי זוגיות:

איך משיגים הסכם ממון?

ראשית נפגשים לפגישת הכרות עם נדב נישרי המגשר על מנת ולקבל תמונה מלאה על הסכם הממון. הפגישה נעשית ללא עלות וללא מחויבות מצידכם. לאחר הפגישה ובמידה ותרצו תוכלו להתחיל בגישור. במהלך פגישה אחת או שתיים יאסוף ממכם נדב את ההסכמות אליהן הגעתם בגישור ויעזור לכם להגיע להסכמות בסוגיות שעליהן לא הצלחתם להסכים. לאחר שיושגו כל ההסכמות, תקבלו לידיכם מנדב את הסכם הזוגיות שאותו תחתימו על ידי נוטריון או בבית המשפט לפי הנוחות שלכם.

 

כמה זמן לוקח להכין הסכם ממון בגישור?

בדרך כלל תוך מספר ימים ותוך פגישה אחת או שתיים הסכם הממון יהיה מוכן ובידיכם.

מהם היתרונות של הסכם ממון שמושג בגישור?

הסכם ממון המושג בגישור מונע תחושה לא טובה אצל הזוג המתחתן. אופיו של הגישור והדרך בה הוא דווקא עוזר לבני הזוג האוהבים לקבוע מנגנונים שימנעו מהם את הגירושין, הופכים את השיח על מה יקרה עם יתגרשו, לקל לעיכול ובשל כך הגישור שומר על האהבה.

כמה עולה להכין הסכם ממון בגישור?

מחירו של הסכם ממון המושג בגישור נקבע לפי שעות הגישור שנעשו בפועל. מאחר ומדובר על הליך קצר העלות תהיה בממוצע 2000 עד 5000 ש”ח.

איך נותנים תוקף פורמאלי להסכם ממון שהושג בגישור?

בדומה לכל הסכם ממון אחר, יש להחתים את ההסכם בידי נוטריון מוסמך או בבית המשפט אשר יתנו לו תוקף של פסק דין.

 

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי
דילוג לתוכן