סדנת איך להתגרש בשלום

 ברוכים הבאים לסדנה “איך להתגרש בשלום”

 אתם בהליך גירושין ואתם אובדי עצות?

חוששים מההשלכות ומהתהליך?

רוצים לוודא שהפעולות שלכם יובילו אתכם למקום טוב?

רוצים למנוע מלחמה משפטית?

גירושין מביאים לשינוי בכל הפרמטרים המרכיבים את חיינו: משפחה, עבודה, זוגיות, לימודים ותחומי חיים מהותיים אחרים. העיסוק בשאלות גורליות אלו מעורר פחדים וחששות אצל כל מי שנמצא בתהליך גירושין ואינו יודע כיצד לפעול. ריבוי המידע באינטרנט ועצות מאיימות המתקבלות מיועצי אחיטופל עלולים להוביל מהר מאוד להתנהלות לקויה מתוך פחד וחשש גם אצל האנשים החזקים ביותר. תהליכי גירושין שנוהלו מתוך פחד וחשש הובילו פעמים רבות להתגשמות הסיוטים הגדולים ביותר, כמאין נבואה שמגשימה את עצמה.

כדי להימנע ממלחמות משפטיות ומפגיעה בבני המשפחה, חייבים ההורים למצוא דרכים לפתור את המחלוקות ביניהם בדרך של דיאלוג והסכמה. אך מה קורה כאשר אין דיאלוג ואין הסכמה? במקרים שכאלו ניתן לפעול בדרכים רבות ומגוונות כדי לנהל את המו”מ בצורה מיטבית ולהפוך את הצד השני מיריב בשדה הקרב להורה שותף במציאת פתרונות שיתאימו לשני ההורים ולילדים. את הידע והכלים הללו תוכלו לקבל בסדנה “איך להתגרש בשלום” עם המגשר נדב נישרי.

 

תהליך גירושין מורכב מחמישה פרמטרים עיקריים שיש לקחת בחשבון:

ההשפעה על הילדים – תהליך גירושין שאינו מנוהל נכון יכול לפגוע בקשר של ההורים עם הילדים ולהוביל לפגיעה משמעותית בהתפתחות הילדים (גם כשהילדים גדולים).

משמעויות כלכליות – בסיומו של תהליך הגירושין יתקבל הסכם המשקף את מציאות החיים של שני ההורים ושל שאר בני המשפחה. ככל שההסכם יגביל את היכולות הכלכליות וימנע אפשרויות להגדלת הכנסה ו/או חלוקה נכונה של הוצאות הילדים, יקלעו ההורים למציאות כלכלית מורכבת שתקשה עליהם לגדל את ילדיהם ולחיות באושר וברווחה. מאידך כאשר בונים תקציב ומתאמים את חלוקת הנטל בין ההורים, יכולים שני ההורים להרוויח יותר יחדיו מאשר כל אחד לבדו.

התנהלות יומיומית אחרי הפרידה – המעבר ממגורים בבית אחד למגורים בשני בתים מובילה באופן טבעי לשינוי בהתנהלות היומיומית של שני ההורים. הבנה מוקדמת של השינויים הצפויים והגדרת יעדים וצרכים של כל אחד מההורים, תעזור לקבוע כבר בהסכם הגירושין, מנגנוני התנהלות שיאפשרו לשני ההורים לנהל את חייהם באופן מיטבי.

היבטים רגשיים – הרגשות אותן מרגישים האנשים הנמצאים בתהליך גירושין דומות לרגשות אותן מרגיש אדם המתאבל על יקיריו שהלכו לעולמם. לא ניתן להתעלם מרגשות אלו (אצל שני הצדדים). יש להבין כיצד הרגשות הללו מנהלים את בני הזוג ולעזור לשניהם לנתב אותן למקומות שיובילו לרגיעה, השלמה וסליחה.

הדרך בה יתנהלו הגירושין – ככל שתהליך הגירושין יתבצע מתוך דיאלוג ושיתוף פעולה בין ההורים, כך תתאפשר כניסה חלקה וקלה יותר לשגרת החיים החדשה. מאידך ככל שתהליך הגירושין יעסוק בשאלות משפטיות כך יחריף המאבק וההורים יתקשו לתקשר ביניהם במהלך התהליך ובשנים שלאחריו.

במסגרת סדנת “איך להתגרש בשלום”, נדבר על כל הנושאים הללו ונלמד כיצד למצוא בתוך הכאוס, את התשובות הטובות ביותר לכם ולכל בני המשפחה. במסגרת הסדנה נגבש אסטרטגיה להשגת היעדים בכל אחד מהנושאים הקשורים לתהליך הגירושין, למערכת היחסים עם הצד השני כדי שבסופו של של התהליך תוכלו להסתכל אחורה בגאווה וקדימה בתקווה ובאופטימיות.

נושאים נוספים בהם נעסוק בסדנה:

  • מהם גירושין ואיך הם משנים את החיים?

  • מהם המודלים האפשריים לחיים אחרי הגירושין ומהם המודלים המתאימים לי באופן אישי?

  • איך להגדיר מטרות בתהליך גירושין ומה לעשות כדי להשיגן?

  • האם וכיצד אפשר למנוע גירושין ולייצר שלום בית?

  • מה חשוב לדעת על תהליך גירושין ועל החיים שלאחריו?

  • מה צריך לעשות כדי למנוע פגיעה בילדים ובשאר בני המשפחה?

  • חשיבותה של תקשורת במהלך ואחרי הגירושין ואיך משיגים אותה?

  • איך הופכים את הצד השני לשותף בתהליך במקום לאויב?

מעבר לרשימת הנושאים בהם נעסוק בסדנה, יתאפשר מרחב לניהול שיח פתוח על שאלות שמעסיקות את המשתתפים באופן אישי.

 

שישה דברים עוצמתיים שתקבלו מהסדנה:

הבנה מעמיקה על התהליך הצפוי.

תחושת ביטחון ושליטה.

מטרות ויעדים מוגדרים שיעזרו לכם לדעת שאתם הולכים למקום הנכון עבורכם.

כלים מעשיים להתנהלות ולתקשורת עם בן/בת הזוג.

יכולת לסנן עצות טובות ורעות מהסובבים אתכם.

ביטחון ביכולתכם להפוך את המשבר להזדמנות לשיפור חייכם.

 

על המרצה – נדב נישרי, מגשר מומחה בגישור גירושין, מחבר הספר “להתגרש בשלום” (הוצאת סטימצקי), בעל תואר ראשון במשפטים (הקריה האקדמית אונו) ותואר שני ביישוב סכסוכים (בר אילן). בעל ניסיון של אלפי שעות גישור בגירושין עם מאות זוגות שסיימו בהצלחה תהליך גירושין והמשיכו לגדל את ילדיהם בשיתוף פעולה.

השאר תגובה

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם