סדנת איך להתגרש בשלום

החלטנו לשנות את הדרך בה אנשים מתגרשים בישראל

אחוזי הגירושין עולים, וכל האינדיקציות מצביעות על כך שתקופת הקורונה תביא לעלייה במספר האנשים שבוחרים להתגרש. בין אם אנחנו אוהבים את זה או לא – זה המצב.

לצערנו ישנה סברה רווחת ונוראית לפיה גירושין=מלחמה. כך לימדו אותנו בסרטים ובסדרות ואלו הסיפורים שהגוגל מקפיץ למעלה במנוע החיפוש כי הם הרבה יותר סקסיים. הרבה אנשים טובים נשאבים לתוך המקומות האלה בתהליך הגירושין שלא מרצונם ובטח שלא לטובתם או לטובת ילדיהם, שופכים עשרות אלפי שקלים על עורכי דין ומוצאים את עצמם בקרבות מכוערים מול בן/בת הזוג בבית המשפט. וזה עצוב, מאוד עצוב.

כי בסוף חשוב לזכור – מאחורי כל נתוני הגירושין היבשים ישנם בני אדם. ישנם ילדים. יש חיים שבכמה החלטות לא נכונות יכולים להיחרב. זה ממש לא חייב להיות כך.

לכן החלטנו לצאת בסדנא חינמית לחלוטין בת 5 מפגשים בזום, שתלמד כל אדם בישראל שנמצא בצומת המורכב את כל הדברים החשובים שהוא צריך לדעת כדי להתגרש בצורה נכונה ובריאה עבורו ועבור ילדיו. בהידברות ולא במלחמות. בלי עורכי דין ובתי משפט. בצורה שתאפשר לצמוח מתוך המשבר הזה ולשמור על תקשורת טובה עם ההורה השני.

המגשר נדב נישרי, מחבר הספרים “להתגרש בשלום” ו-“שותפות חדשה” ויו”ר הארגון לקידום הגישור בישראל ינחה את הסדנה יחד עם מגשרים ואנשי טיפול נוספים ויעסוק בה בין היתר בשאלות הבאות:

 • איך להתנהל בכל שלבי הגירושין?
 • מאילו טעויות להימנע בגירושין?
 • איך ניגשים לטפל במשמעויות הכלכליות של גירושין?
 • איך מתגרשים בלי לפגוע בילדים?
 • איך להתמודד עם ההיבטים המשפטיים של הגירושין?
 • איך לבחור יועצים נכונים?
 • איך להתייחס להיבטים הרגשיים הרבים שמציף התהליך?
 • איך מתנהלים נכון ביום שאחרי הפרידה?

ועוד נושאים רבים שחשוב שלכל הורה השוקל להתגרש יכיר לעומק.

ניתן להירשם באופן אנונימי. המפגשים יועברו בזום, יוקלטו ויעלו ליוטיוב ולאתר שלנו כדי שיישארו שם זמינים ללא עלות לכל מי שצריך את המידע הזה גם בעתיד.

אז אם אתם או מישהו היקר לליבכם עומדים לפני תהליך גירושין או בעיצומו – אל תמהרו לעשות צעדים שאין מהם דרך חזרה ובואו לשמוע איך אפשר להתגרש בשלום ולשמור על עצמכם ועל המשפחה בתהליך הכל כך מורכב הזה.

מחכים לכם בכיתה הוירטואלית

 

שישה יסודות חשובים שתקבלו מהסדנה

מפגש 1

הבסיס לגירושין נכונים – הבנת התהליכים הרגשיים הצפויים, הכרת היועצים בתחום הגירושין וקבלת כלים להתייעצות נכונה.

מפגש 2

הילדים - איך להעצים את הילדים ולמנוע פגיעה בהם

מפגש 2

הילדים - איך להעצים את הילדים ולמנוע פגיעה בהם

מפגש 3

מזונות - איך מחשבים ואיך מתנהלים כלכלית אחרי הגירושין

מפגש 4

רכוש - איך מחלקים את הרכוש בדרך הוגנת בגישור

מפגש 5

חלוקת זמני שהייה, מקום מגורים, השלב הפורמאלי של הגירושין והחיים שאחרי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

המרצים בסדנא

נדב נישרי מגשר מומחה בגירושין, מחבר הספרים “להתגרש בשלום- המדריך לגישור גירושין”
(הוצאת סטימצקי) ו”שותפות חדשה – לחיות בשלום לפני, במהלך ואחרי הגירושין” (הוצאת זמורה ביתן), מומחה בגישור בגירושין ובליווי זוגות מתגרשים בהליכי גירושין מורכבים וביצירת הסכמי גירושין בהסכמה תוך התמודדות עם קשיים רגשיים. 

איילת רוזן ישראלי

איילת רוזן ישראלי – מדריכת הורים, מתאמת הורית מאמנת ויועצת זוגית ואישית

איילת בעלת תואר בפסיכולוגיה ותואר שני במינהל עסקים, בוגרת קורס אימון במכון אדלר, מדריכת הורים מוסמכת ומתאמת הורית. 

מלווה הורים לפני, במהלך ואחרי גירושים ובפרק ב’

רונה פרליס- זינמן – מגשרת מומחית בגישור גירושין ועו”ד בתחום דיני משפחה (גירושין, זכויות ילדים, עסקים משפחתיים, צוואות וכו’).

דניאל הרוש- מגשר גירושין
דניאל מלווה את הזוגות לאורך התהליך על מנת לאפשר לכל אחד מהצדדים להגדיר לעצמו את המטרות שישדרגו את חייו לאחר הגירושין ולוודא שכל ההסכמות אליהן מגיעים בני הזוג מקדמים אותם אל עבר מטרות אלה.

נגה בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ומשאבי אנוש (אוניברסיטת חיפה), ותואר שני בפסיכולוגיה ארגונית-תעסוקתית (אוניברסיטת חיפה). בעלת ניסיון רב בליווי וייעוץ לאנשים בצמתים משמעותיים בזוגיות ובקריירה.  

איריס הרמתי – מגשרת ועורכת דין

מגשרת מומחית בגישור גירושין ומנחת תהליכי צדק מאחה. בעלת רקע וניסיון כמגשרת, כעו”ד ויועצת משפטית, כתרפיסטית בעבודה טיפולית עם ילדים, נוער והדרכת הורים, וכמנחת תהליכי צדק מאחה וגישורי נפגע – פוגע.

סילבוס מורחב

 ברוכים הבאים לסדנה “איך להתגרש בשלום”
 אתם בהליך גירושין ואתם אובדי עצות?
חוששים מההשלכות ומהתהליך?
רוצים לוודא שהפעולות שלכם יובילו אתכם למקום טוב?
רוצים למנוע מלחמה משפטית?

גירושין מביאים לשינוי בכל הפרמטרים המרכיבים את חיינו: משפחה, עבודה, זוגיות, לימודים ותחומי חיים מהותיים אחרים. העיסוק בשאלות גורליות אלו מעורר פחדים וחששות אצל כל מי שנמצא בתהליך גירושין ואינו יודע כיצד לפעול. ריבוי המידע באינטרנט ועצות מאיימות המתקבלות מיועצי אחיתופל עלולים להוביל מהר מאוד להתנהלות לקויה מתוך פחד וחשש גם אצל האנשים החזקים ביותר. תהליכי גירושין שנוהלו מתוך פחד וחשש הובילו פעמים רבות להתגשמות הסיוטים הגדולים ביותר, כמעין נבואה שמגשימה את עצמה.

כדי להימנע ממלחמות משפטיות ומפגיעה בבני המשפחה, חייבים ההורים למצוא דרכים לפתור את המחלוקות ביניהם בדרך של דיאלוג והסכמה. אך מה קורה כאשר אין דיאלוג ואין הסכמה? במקרים שכאלו ניתן לפעול בדרכים רבות ומגוונות כדי לנהל את המו”מ בצורה מיטבית ולהפוך את הצד השני מיריב בשדה הקרב להורה שותף במציאת פתרונות שיתאימו לשני ההורים ולילדים. את הידע והכלים הללו תוכלו לקבל בסדנה “איך להתגרש בשלום” עם המגשר נדב נישרי.

 תהליך גירושין מורכב מחמישה פרמטרים עיקריים שיש לקחת בחשבון:

ההשפעה על הילדים – תהליך גירושין שאינו מנוהל נכון יכול לפגוע בקשר של ההורים עם הילדים ולהוביל לפגיעה משמעותית בהתפתחות הילדים (גם כשהילדים גדולים).

משמעויות כלכליות – בסיומו של תהליך הגירושין יתקבל הסכם המשקף את מציאות החיים של שני ההורים ושל שאר בני המשפחה. ככל שההסכם יגביל את היכולות הכלכליות וימנע אפשרויות להגדלת הכנסה ו/או חלוקה נכונה של הוצאות הילדים, יקלעו ההורים למציאות כלכלית מורכבת שתקשה עליהם לגדל את ילדיהם ולחיות באושר וברווחה. מאידך כאשר בונים תקציב ומתאמים את חלוקת הנטל בין ההורים, יכולים שני ההורים להרוויח יותר יחדיו מאשר כל אחד לבדו.

התנהלות יומיומית אחרי הפרידה – המעבר ממגורים בבית אחד למגורים בשני בתים מובילה באופן טבעי לשינוי בהתנהלות היומיומית של שני ההורים. הבנה מוקדמת של השינויים הצפויים והגדרת יעדים וצרכים של כל אחד מההורים, תעזור לקבוע כבר בהסכם הגירושין, מנגנוני התנהלות שיאפשרו לשני ההורים לנהל את חייהם באופן מיטבי.

היבטים רגשיים – הרגשות אותן מרגישים האנשים הנמצאים בתהליך גירושין דומות לרגשות אותן מרגיש אדם המתאבל על יקיריו שהלכו לעולמם. לא ניתן להתעלם מרגשות אלו (אצל שני הצדדים). יש להבין כיצד הרגשות הללו מנהלים את בני הזוג ולעזור לשניהם לנתב אותן למקומות שיובילו לרגיעה, השלמה וסליחה.

הדרך בה יתנהלו הגירושין – ככל שתהליך הגירושין יתבצע מתוך דיאלוג ושיתוף פעולה בין ההורים, כך תתאפשר כניסה חלקה וקלה יותר לשגרת החיים החדשה. מאידך ככל שתהליך הגירושין יעסוק בשאלות משפטיות כך יחריף המאבק וההורים יתקשו לתקשר ביניהם במהלך התהליך ובשנים שלאחריו.

במסגרת סדנת “איך להתגרש בשלום”, נדבר על כל הנושאים הללו ונלמד כיצד למצוא בתוך הכאוס, את התשובות הטובות ביותר לכם ולכל בני המשפחה. במסגרת הסדנה נגבש אסטרטגיה להשגת היעדים בכל אחד מהנושאים הקשורים לתהליך הגירושין, למערכת היחסים עם הצד השני כדי שבסופו של של התהליך תוכלו להסתכל אחורה בגאווה וקדימה בתקווה ובאופטימיות.

נושאים נוספים בהם נעסוק בסדנה:

 • מהם גירושין ואיך הם משנים את החיים?
 • מהם המודלים האפשריים לחיים אחרי הגירושין ומהם המודלים המתאימים לי באופן אישי?
 • איך להגדיר מטרות בתהליך גירושין ומה לעשות כדי להשיגן?
 • האם וכיצד אפשר למנוע גירושין ולייצר שלום בית?
 • מה חשוב לדעת על תהליך גירושין ועל החיים שלאחריו?
 • מה צריך לעשות כדי למנוע פגיעה בילדים ובשאר בני המשפחה?
 • חשיבותה של תקשורת במהלך ואחרי הגירושין ואיך משיגים אותה?
 • איך הופכים את הצד השני לשותף בתהליך במקום לאויב?

מעבר לרשימת הנושאים בהם נעסוק בסדנה, יתאפשר מרחב לניהול שיח פתוח על שאלות שמעסיקות את המשתתפים באופן אישי.

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם