סדנת להתגרש בלי לפגוע בילדים במרכז אישתר יולי 2019 (מושב עין ורד)

להתגרש בלי לפגוע בילדים

סדנא ייעודית לזוגות וליחידים הנמצאים לקראת או במהלך תהליך גירושין ושואפים לעבור את התהליך בצורה חיובית ומעצימה ושואפים למנוע נזקים מילדיהם ומעצמם.

הסדנא מועברת ללא עלות כספית למשתתפים, במסגרת עבודת מחקר בתואר השני ביישוב סכסוכים (אוניברסיטת בר אילן).

שישי שבת 12-13.7.19 (לא כולל לינה)

שישי מ- 10:00 עד 18:00 ושבת מ- 9:00 ועד 19:00

גירושין מביאים לשינוי בכל הפרמטרים המרכיבים את חיינו: משפחה, עבודה, זוגיות, לימודים ותחומי חיים מהותיים אחרים. העיסוק בשאלות גורליות אלו מעורר פחדים וחששות אצל כל מי שנמצא לקראת או בתוך תהליך הגירושין. ריבוי המידע באינטרנט ועצות מתלהמות שניתנות על ידי יועצי אחיתופל למיניהם, עלולים להוביל מהר מאוד להתנהלות לקויה הנובעת מפחד וחשש גם אצל האנשים החזקים ביותר או למנוע יציאה מתקיעות והתפתחות אישית.

תהליכי גירושין שנוהלו מתוך פחד וחשש הובילו פעמים רבות להתגשמות הסיוטים הגדולים ביותר, כמעין נבואה שמגשימה את עצמה. כדי להימנע ממלחמות משפטיות ומפגיעה בבני המשפחה, חייבים ההורים למצוא דרכים לפתור את המחלוקות ביניהם בדרך של דיאלוג והסכמה. אך מה קורה כאשר אין דיאלוג ואין הסכמה? במקרים שכאלו ניתן לפעול בדרכים רבות ומגוונות כדי לנהל את המו”מ בצורה מיטבית ולהפוך את הצד השני מיריב בשדה הקרב להורה שותף במציאת פתרונות שיתאימו לשני ההורים ולילדים. את הידע והכלים הללו תוכלו לקבל בסדנא “איך להתגרש בשלום” עם המגשר נדב נישרי.

תהליך גירושין מורכב מחמישה פרמטרים עיקריים שיש לקחת בחשבון:

ההשפעה על הילדים – תהליך גירושין שאינו מנוהל נכון יכול לפגוע בקשר של ההורים עם הילדים ולהוביל לפגיעה משמעותית בהתפתחות הילדים (גם כשהילדים גדולים).

משמעויות כלכליות – בסיומו של תהליך הגירושין יתקבל הסכם שיקבע כיצד תראה מציאות החיים של שני ההורים ושל שאר בני המשפחה לפחות עד שהילד/ה הקטן/נה יהיו בני 18. ככל שההסכם יגביל את היכולות הכלכליות וימנע אפשרויות להגדלת הכנסה ו/או חלוקה נכונה של הוצאות הילדים, ייקלעו ההורים למציאות כלכלית מורכבת שתקשה עליהם לגדל את ילדיהם ולחיות באושר וברווחה. מאידך כאשר בונים תקציב ריאלי ומתאמים את חלוקת הנטל בין ההורים, יכולים שני ההורים להרוויח יותר יחדיו מאשר כל אחד לבדו.

התנהלות יומיומית אחרי הפרידה – המעבר ממגורים בבית אחד למגורים בשני בתים מובילה באופן טבעי לשינוי בהתנהלות היומיומית של שני ההורים. הבנה מוקדמת של השינויים הצפויים והגדרת יעדים וצרכים של כל אחד מההורים, תעזור לקבוע כבר בהסכם הגירושין, מנגנוני התנהלות שיאפשרו לשני ההורים לנהל את חייהם באופן מיטבי.

היבטים רגשיים – הרגשות אותם מרגישים האנשים הנמצאים בתהליך גירושין דומים לרגשות אותם מרגיש אדם המתאבל על יקיריו שהלכו לעולמם. לא ניתן להתעלם מרגשות אלו (אצל שני הצדדים). תהליך גירושין מוצלח עוזר לשני הצדדים להבין כיצד הרגשות מנהלים אותם ועזור להם לנתב אותם למקומות שיובילו לרגיעה, השלמה וסליחה.

הדרך בה יתנהלו הגירושין – ככל שתהליך הגירושין יתבצע מתוך דיאלוג ושיתוף פעולה בין ההורים, כך תתאפשר כניסה חלקה וקלה יותר לשגרת החיים החדשה. מאידך ככל שתהליך הגירושין יעסוק בשאלות משפטיות בלבד ויתעלם מהאלמנטים הרגשיים, כך יחריף המאבק וההורים יתקשו לתקשר ביניהם במהלך התהליך ובשנים שלאחריו.

במסגרת סדנת “איך להתגרש בשלום”, נדבר על כל הנושאים הללו ונלמד כיצד למצוא בתוך הכאוס, את התשובות הטובות ביותר לכם ולכל בני המשפחה. ביחד נגבש אסטרטגיה מעשית שתעזור לכם לנהל את תהליך הגירושין בצורה שתעזור לכם להתפתח ולצמוח מתוך המשבר. והכל בראייה שבסופו של התהליך תוכלו להסתכל אחורה בגאווה וקדימה בתקווה ובאופטימיות.

נושאים נוספים בהם נעסוק בסדנא:

איך להגדיר מטרות בתהליך גירושין ומה לעשות כדי להשיגן?

האם וכיצד אפשר למנוע גירושין ולייצר שלום בית?

מה חשוב לדעת על תהליך גירושין ועל החיים שלאחריו?

מה צריך לעשות כדי למנוע פגיעה בילדים ובשאר בני המשפחה?

חשיבותה של תקשורת במהלך ואחרי הגירושין ואיך משיגים אותה?

איך הופכים את הצד השני לשותף בתהליך במקום לאויב?

 

מעבר לרשימת הנושאים בהם נעסוק בסדנא, יתאפשר מרחב לניהול שיח פתוח על שאלות שמעסיקות את המשתתפים באופן אישי.

שישה דברים עוצמתיים שתקבלו מהסדנא:

הבנה מעמיקה על התהליך הצפוי.

תחושת ביטחון ושליטה.

מטרות ויעדים מוגדרים שיעזרו לכם לדעת שאתם הולכים למקום הנכון עבורכם.

כלים מעשיים להתנהלות ולתקשורת עם בן/בת הזוג.

יכולת לסנן עצות טובות ורעות מהסובבים אתכם.

ביטחון ביכולתכם להפוך את המשבר להזדמנות לשיפור חייכם.

על המרצה – נדב נישרי, מגשר מומחה בגישור גירושין, מחבר הספרים “להתגרש בשלום” (הוצאת סטימצקי) ו-“שותפות חדשה – המדריך המלא לחיים בשלום לפני, במהלך ואחרי הגירושין”, בעל תואר ראשון במשפטים (הקריה האקדמית אונו) ותואר שני ביישוב סכסוכים (בר אילן). בעל ניסיון של אלפי שעות גישור בגירושין עם מאות זוגות שסיימו בהצלחה תהליך גירושין והמשיכו לגדל את ילדיהם בשיתוף פעולה.

פרטים טכניים:

הסדנא מיועדת לגברים ולנשים כאחד.

הסדנא תתקיים ביום שישי ה- 12.7 בין השעות 9:00 ל – 18:00 וביום שבת ה 13.7 מהשעה 10:00 ועד 19:00.

 

הסדנא מועברת באופן חד פעמי ללא עלות כספית למשתתפים.

לפרטים נוספים ולהרשמה מלאו את פרטיכם או התקשרו 052-5571818

השאר תגובה

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם