פודקאסט

משהו עם גישור
פודקאסט על קונפליקטים גישור ומה שביניהם

עם המגשרים נדב נישרי, דניאל הרוש ואורחים נוספים

אדם קם בבוקר, שוטף פנים, מצחצח שיניים, מעיר את הילדים – אבל הם לא רוצים לקום. קונפליקט. הבוס מתקשר, קצת כועס, שואל למה לא ענית על המייל ששלח בערב. עוד קונפליקט. נהג המונית בדרך לעבודה פספס פניה והנסיעה התייקרה בגלל זה ב-20 ש”ח – קונפליקט מספר 3 והיום עוד לא התחיל.
החיים שלנו מלאים בקונפליקטים, השאלה היא איך אנחנו מתמודדים איתם ואיזה כלים יש לנו כדי לעשות את זה.
הגישור הוא תיק מלא בכלים פשוטים שמלמדים לא לברוח מקונפליקט אלא לנהל אותו נכון ולצמוח ממנו.
איך להפריד אדם מבעיה, איך לזהות אינטרס מבין כל רעשי הרקע של המחלוקת, איך לנהל מו”מ מבלי לתת לצד השני הרגשה שהוא יצא מנוצח ועדיין לקבל את מה שחשוב לנו ועוד שלל כלים מעולמות הפסיכולוגיה, תורת המשחקים וניהול מו”מ.
על כל הכלים האלה ועוד נדבר בפודקאסט “משהו עם גישור” כמו גם על השינוי העצום שהגישור מחולל בשיטה בה אנשים פותרים סכסוכים בעידן הזה.
ניתן להאזין לפודאקסט בכל הפלטפורמות הדיגיטליות.

פרק 1 - המהפכה המגדרית, גירושין ורגשות

בפרק זה יענו המגשרים נדב נישרי ודניאל הרוש על שאלות כמו: איך המהפכה המגדרית השפיעה על מוסד הנישואין? מדוע עולים אחוזי הגירושין? איך שומרים על הילדים כשמתגרשים? למה הגישור עדיף על הליכים משפטיים? ואיך כל זה קשור לאח הגדול וללואיס סי קיי?

האזנה נעימה!

פרק 2 - כל מה שצריך לדעת על גירושין נכונים

זוג שמחליט להתגרש נכנס לתקופה מטלטלת, כנראה המטלטלת בחייו. המון רגשות מתערבבים עם הרצונות של כל צד ועם פחד לגבי העתיד. בין לבין, נזרקים מלא מושגים כמו “דמי מזונות ומדור”, “מחציות”, “מרוץ סמכויות” ועוד.

בפרק זה נעשה סדר בכל התהליך הזה, דרך הליך הגישור, ובעיקר נראה שבתהליך נכון אפשר לעבור את התקופה הזאת ולצאת ממנה לעתיד טוב יותר, ששומר על הילדים ובונה שותפות חדשה.

האזנה נעימה!

פרק 3 - המהפכה המתקרבת באופן בו אנשים בישראל פותרים סכסוכים

בשקט בשקט ב-1.1.2021 יכנסו לתוקף  תקנות סדר הדין האזרחי החדש שהולכות לבצע מהפיכה דרמטית בעולם המשפט בישראל ובאופן בו אנשים פותרים סכסוכים. כבר שנים ארוכות שבתי המשפט לא מצליחים להתמודד עם עומס התיקים, עורכי הדין מגישים כתבי טענות בני אין סוף עמודי נייר ותביעות פשוטות נמרחות על פני שנתיים ומעלה.

מהן התקנות החדשות? מה תעשה חובת ההפניה לגישור בכל תביעה מעל 40 אלף ₪ לתחום הגישור ואיך כל זה יכול לשרת את החברה הישראלית השסועה? על כל אלו ועוד בפרק זה.

האזנה נעימה!

פרק 4 - המהפכה המתקרבת באופן בו אנשים בישראל פותרים סכסוכים4כיצד השפיעה הקורונה על הדרך בה אנחנו מתמודדים עם קונפליקטים

קונפליקטים, מחלוקות וסכסוכים תמיד היו חלק מהחיים של כולנו. נראה שהקורונה, עם כל אי הוודאות שהגיע איתה, הסגרים שיצרו סיר לחץ בבית והמשבר הכלכלי – גרמו לכולנו להתנהל בצורה אחרת במצבים כאלה. ישנן יותר  מחלוקות, התגובות אליהן לעתים יותר קיצוניות ומובילות לתוצאות שגורמות נזק לכל המעורבים.

בפרק הזה נעסוק בכל אלה ונדבר על כלים מעולם הגישור שיכולים לסייע לנו להתנהל נכון יותר בתוך הקונפליקטים שהתקופה הזאת מציפה ואף לצמוח מהם.

האזנה נעימה!

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם