ברוכים הבאים לקורס פרקטיקום בגישור  גירושין. קורס מקיף הכולל הכשרה מעשית על הנעשה בחדר הגישור בגירושין והתנסות מעשית בגישורים אמיתיים.  

שיטת העבודה אותה מעביר נדב נישרי במהלך הקורס, חושפת את שיטת העבודה הייחודית לו, אשר נוצרה מניסיון שנצבר במאות גישורים. הגישה של נדב רואה בתהליך הגישור בגירושין, הזדמנות ליצירת מציאות טובה יותר עבור כל בני המשפחה בסיום התהליך. משכך פועל נדב לאורך כל התהליך בגישה חיובית ודואג להעצים את שני ההורים שבחדר ולתת להם כלים לתקשורת טובה יותר. בסיס זה מאפשר הגעה נעימה ובטוחה להסכמות גם בנושאים הפרקטיים שעל הפרק. גישתו של נדב מבוססת על הגישה הטרנספורמטיבית ומשלבת בתוכה היבטים הסכמיים ונרטיביים, יחד עם כלים ושיטות מעולמות המשפט, הפסיכולוגיה ,האימון ועוד. סגנונו האישי של נדב וניסיונו הרב, הובילו ליצירת  דרך פעולה חדשנית  המכוונת לשימוש  במשבר הגירושין, כמנוף ליצירת מערכת יחסים חדשה ומשופרת בין ההורים. כאשר מנהלים את תהליך הגישור בצורה נכונה, יכול משבר הגירושין להפוך, בעבור שני ההורים, להזדמנות לשינוי והתמרה במערכת היחסים בין בני המשפחה.  תהליך הגישור, עוזר למגושרים לפי שיטת נדב, להתמקד באינטרסים, בצרכים וברגשות אותם הם חווים, על מנת וליצור מכנה משותף ביניהם ולמען יצירת נקודת מוצא נוחה, לבניית חיים חדשים וטובים יותר.

הקורס מיועד לבוגרי קורס גישור בסיסי, שמעוניינים לעסוק בגישור המתמקד בנושאי גירושין, באופן מעשי ומקצועי. במסגרתה ירכשו הסטודנטים כלים פרקטיים ותיאורטיים ויתמחו בהגשת עזרה לזוגות הנמצאים במשבר גירושין, כדי שיוכלו ליצור הסכם טוב ונכון עבור כל בני המשפחה. 

סילבוס קורס פרקטיקום בגישור גירושין, מקיף את כלל ההיבטים הנדרשים לתהליך גישור גירושין, כגון:היבטים רגשיים, היבטים משפטיים, כתיבת הסכמים, שיווק עצמי והשגת תיקים, דרכים להתמודדות עם משברים,  תקשורת בין – אישית, טרנספורמציה ביחסים ועוד. כל אלה במטרה להניח יסודות איתנים ליצירת גישור מוצלח.

במהלך הקורס : ינתח נדב יחד עם הלומדים בכיתה תיקי גישור אמיתיים, אותם יביא  נדב מתוך ניסיונו הרב בתהליכי גישור. בנוסף ישולבו תרגילי העשרה וסימולציות להפנמת התיאוריה והפרקטיקה. החל מאמצע הקורס, יצורפו הלומדים בקורס לגישורים אמיתיים אותם הם יגשרו יחד עם נדב או תחת פיקוחו.

במהלך הקורס תשולב סדנא לשיווק עצמי עבור מגשרים. במהלך הסדנא יקבלו המגשרים כלים תכליתיים שיעזרו להם לפתוח קליניקה פרטית ולהצליח לבסס את הגישור כמקצוע מתגמל ומספק הן מהבחינה הכלכלית והן מבחינת המשמעות העצמית של המגשר.

 

מילה אישית למתעניינים בקורס הפרקטיקום:

המחשבה לפתוח קורס פרקטיקום נמצאת בראשי מזה שנים. לאורך השנים ראיתי כיצד המצב בו מגשרים אינם יכולים לצבור ניסיון מעשי בגישור גירושין, אינו משתנה. המציאות בעולם הגישור היום, היא שניתן ללמוד בקורסים אקדמאיים נפלאים ולחוות את ההרגשה המשמימה שחווה מגשר בסיומו של תהליך הגישור, אך את הניסיון המעשי הנדרש, מתקשים המגשרים לצבור. יתר על כן, פעמים רבות, אלו שיוצאים לדרך לבדם חווים קשיים ותסכולים רבים הנובעים מחוסר ידע והבנה בתחילת הדרך. בנוסף לכך קיימת תפישה שלא ניתן להתפרנס מגישור בישראל. לדעתי הגישה שגויה ומייצרת מצג שווא הפוגע במגשרים המוותרים מראש על הניסיון לפרוח בתחום הגישור.

כל אלו מובנים וברורים לכל מי שפועל בתחום הגישור ורוצה להשתלב ולהתפתח בו. מטרתי בקורס הפרקטיקום בגישור גירושין שבניתי, היא לתת לדור החדש של המגשרים את הידע, הכלים, הניסיון המעשי שיעזרו להם לעזור לזוגות בחדר הגישור בצורה הטובה ביותר ויעזרו להם לבנות מוניטין ושם שמושך לקוחות נוספים.

בנוסף מאחר וברור לכל שהכניסה לעולם הגישור דורשת הבנה בשיווק וקבלת ביטחון עצמי שיאפשר פתיחת קליניקה עצמאית. אני מתכוון לתת ללומדים בקורס את כל שהם צריכים לדעת כדי לפתוח קליניקה ולהתפרנס מגישור. באופן אישי אני מתחייב לשתף את כל מי שילמד בכיתתי, בכל הידע והניסיון שצברתי בחדר הגישור ובכל הקשור לשיווק עצמי. אני משוכנע שבסיום הקורס ידעו הבוגרים מה הם צריכים לעשות כדי להצליח להתפרנס מגישור. השאלה היחידה תהיה, האם הם מרימים את הכפפה ויוצאים גם לדרך…?

לפרטים נוספים ולהרשמה מלאו את הפרטים ואצור עמכם קשר בהקדם

שאלות ותשובות:

ש: כמה גישורים יעשה כל לומד בקורס?

ת: כל אחד מהלומדים בקורס יגשר בעצמו (גישור בזוג) בשני גישורים אמיתיים. בנוסף ייערכו מפגשי ניתוח ותיאור מקרה של כל גישור כך ששאר המגשרים בכיתה יוכלו ללמוד גם מהתיקים האחרים שגושרו במהלך הקורס. במקרים בהם הדבר יתאפשר מבחינת בני הזוג שנמצאים בתהליך הגישור, יתאפשר למגשרים נוספים לצפות בגישור מהצד או בתיעוד וידאו שלו.

 

 ש: האם מקבלים תעודה?

ת: כן. בסיום הקורס יקבל כל בוגר, תעודה המעידה כי סיים את קורס הפרקטיקום בהצלחה. בנוסף יוכלו המגשרים להציג את פסק הדין שניתן בתיק בו הם גישרו בפני משרד המשפטים בבואם להיכנס לרשימת המגשרים (לכשתיפתח הרשימה).

 

ש: למה כדאי לי להירשם לקורס הפרקטיקום?

ת: אם את/ה רואה את הייעוד שלך כמגשר/ת בין זוגות אז זהו הקורס המקיף והמעשי ביותר שתוכלו לקבל כיום. העיסוק בגישור גירושין מצריך הבנה מקיפה וניסיון עשיר כדי להתמודד עם המורכבות שבחדר הגישור כשמשפחה נמצאת במשבר. הפחד והחשש בו נמצאים בני זוג בהליכי גירושין, מצריך דמות מקצועית היודעת את עבודתה באופן הטוב ביותר. את כל אלו ועוד תוכלו לקבל בקורס הפרקטיקום של נדב נישרי.

 

ש: כמה תלמידים יהיו בכיתה?

ת: הקורס מיועד לבין 10 ל-20 מגשרים בלבד.

 

ש: מהם תנאי הקבלה לקורס?

ת: הקורס מיועד לבוגרי קורס גישור בסיסי ו/או לבוגרי תואר שני ביישוב סכסוכים. בנוסף כל מי שירצה להירשם יידרש לשוחח עם נדב קודם להרשמה על מנת ולוודא שיש התאמה במטרות.

 

ש: מתי מתחיל הקורס?

ת: הקורס יחל ב-6.1.2019

 

ש: באילו ימים ושעות יתקיים הקורס?

ת: הקורס יתקיים בימי ראשון מהשעה 16:00 ועד 20:00.

 

ש: איפה יתקיים הקורס?

ת: הקורס יתקיים בתל אביב בקרבה לתחנת הרכבת.

 

ש: מהו אורך הקורס?

ת: הקורס מתפרס על פני 100 שעות אקדמאיות (25 מפגשים שבועיים)

 

ש: לכמה גישורים ייחשפו הלומדים בקורס?

ת: מעבר לתיאורי מקרה שיציג נדב במהלך הקורס, ייקחו המגשרים בכיתה (כמגשרים בפועל או כצופים) ב-10 עד 20 גישורים (בהתאם לכמות הלומדים בקורס.

 

ש: מי יהיו המגושרים?

ת: המגושרים בחדר הגישור יהיו זוגות שפנו אל נדב בבקשה שיגשר ביניהם בעצמו. במקרים בהם הזוגות יעדיפו שנדב יהיה המגשר, הוא יצרף מגשר/ת נוסף עמו לחדר. בנוסף יאפשר נדב לזוגות הפונים לקבל הנחה משמעותית על תהליך הגישור בכפוף לכך שהמגשרים יהיו מגשרים מתלמדים שיגשרו תחת פיקוחו של נדב ובליווי צמוד שלו.

 

ש: כמה עולה הקורס?

ת: עלות הקורס היא 16,500 ₪. את התשלום ניתן לשלם בעד 10 תשלומים שווים בצ’קים. הנחה בסך 10% תינתן למשלמים במזומן.

 

לפרטים נוספים ולהרשמה מלאו את הפרטים ואצור עמכם קשר בהקדם

סילבוס פרקטיקום בגישור גירושין:

 

הכנה לקורס

הטמעת הגישה החיובית במשבר הגירושין – ראיית המשבר כהזדמנות לגדילה ולצמיחה.

הכרת הגישור השונות בגישור בהקשר לגירושין: גישור טרנספורמטיבי, גישור נרטיבי וגישור הסכמי.

שאילת שאלות

אתיקה  בגישור

כיצד מתנהל הקשר בין המגשר לצדדים בתקופת הגישור ובין הפגישות

ניהול משברים

גישור בזוג

מציאת פתרונות יצירתיים

הומור בגישור

 

שלב ההכנה לתהליך הגישור

שיחת פתיחה

הסכם פתיחת הגישור

זיהוי מקרי קיצון והתאמה לגישור

העצמה בתהליך גישור

הכרת מנגנונים ביולוגיים ופסיכולוגיים

 

שלב הנחת התשתית

זיהוי מטרות ואינטרסים משותפים

זיהוי מטרות ואינטרסים אישיים

יצירת סביבה תומכת בגירושין

הגדרת מטרות משותפות

איסוף מידע

הסדרים זמניים

 

סוגיות הנוגעות לילדים

כיצד יכולים ההורים להקל על הילדים

קביעת זמני הורות

איך מסבירים לילד על הגירושין

יציאה לחו”ל

ערבי חג, חופשים וימי חול המועד

 

סוגיות רכושיות

חלוקת רכוש ומיטלטלין

התמודדות עם סוגיות בתחום המקרקעין

 

היבטים משפטיים

כתיבת הסכם גירושין

הכרת מונחים משפטיים

מקומם של עורכי דין בגירושין

 מערכת בתי הדין הרבניים ובתי המשפט לענייני משפחה

מרוץ הסמכויות

אישור הסכם גירושין בבית הדין הרבני ובבית המשפט לענייני משפחה

מזונות ומדור

חלוקת זכויות פנסיוניות

 

המשפחה המורחבת וסביבת העבודה

התמודדות עם בני זוג חדשים

מקומה של המשפחה המורחבת בגירושין

 

נושאים נוספים

שימוש ביועצים חיצוניים

תקשורת הורית אחרי הגירושין

מנגנונים לפתרון מחלוקות

גירושין בשיתוף פעולה

שיווק עצמי – סדנה ייחודית המסבירה כיצד צריך מגשר לפעול על מנת ולפתוח קליניקה פרטית ולהצליח להתפרנס בכבוד מגישור.

לפרטים נוספים ולהרשמה מלאו את הפרטים ואצור עמכם קשר בהקדם