תהליך גירושין בהסכמה: מאיפה מתחילים?

השלבים להגעה להסכם גירושין בהסכמה

  1. שיחה ותאום ציפיות בין בני הזוג המתגרשים.
  2. בחירת מגשר מתאים.
  3. ניהול הליך גישור.
  4. הגעה להסכם גירושין כולל.
  5. הגשת ההסכם לבית המשפט ואישור ההסכם.
  6. טקס הגירושין בבית הדין הרבני.

תהליך גירושין בהסכמה איפה מתחילים שלב 1 – שיחה ותאום ציפיות בין בני הזוג המתגרשים- תהליך גירושין בהסכמה מתחיל בשיחה בין בני הזוג המתגרשים. בשיחה זו צריכים שני הצדדים להגדיר יחדיו לאן הם רוצים ללכת. האם הגירושין ודאים? האם עוד יש רצון של שני הצדדים או של אחד מהם לשמור על הנישואין? חשוב לענות על השאלות הללו כדי לדעת היכן עומדים בני הזוג בתחילת הדרך. אין צורך לתת תשובות מלאות לכל השאלות בשלב זה. העיקר הוא לדעת מהם הרצונות הכלליים של הצדדים כדי שאפשר יהיה לוודא ששניהם צועדים לקראת אותו כיוון.

תהליך גירושין בהסכמה איפה מתחילים שלב 2- בחירת מגשר מתאים- זהות המגשר חשובה ביותר. המגשר שיתאים לכם הוא המגשר שיגרום לכם להרגיש בנוח עימו בחדר הגישור. המגשר המתאים לכם ייתן לכם תחושת ביטחון ואמון במסגרת הליך הגישור. מסיבות חשובות אלו, כדאי לפגוש מספר מגשרים על מנת ולוודא שבחרתם את המגשר המתאים לכם ביותר. לקריאה נוספת על בחירת מגשר לחצו כאן.

תהליך גירושין בהסכמה איפה מתחילים שלב 3 – ניהול הליך הגישור- הליך גישור גירושין מאפשר לשני בני הזוג להגיע להסכמות בכל הנושאים החשובים להם ובאלו החייבים להיכנס להסכם הגירושין שלהם כדי שיוכל לקבל תוקף. הליך גישור גירושין מתקיים בקצב ובזמן של הצדדים ועלויתיו נמוכות בהרבה מאשר בהליכי גירושין בייצוג עורכי דין. לקריאה נוספת על גישור גירושין לחצו כאן.

תהליך גירושין בהסכמה איפה מתחילים שלב 4– הגעה  להסכם גירושין כולל- בסיום הגישור תקבלו לידיכם הסכם גירושין שמכין עבורכם המגשר שלכם. ההסכם כולל את כל הנקודות והפרטים עליהם והסכמתם ושאותם יש להכליל בתוך הסכם הגירושין הפורמאלי. לקריאה נוספת על הסכם הגירושין לחצו כאן.

תהליך גירושין בהסכמה איפה מתחילים שלב 5- הגשת ההסכם לבית המשפט ואישור ההסכם- לאחר שתוודעו שהסכם הגירושין שלכם עונה על כל הצרכים שלכם ונותן לכם ביטחון. יועבר ההסכם לבית המשפט לענייני משפחה שם שופט יעבור על ההסכם וייוודע שאתם מודעים למשמעויותיו ושזכויות הילדים בהסכם הגירושין לא נפגעו. לאחר שיוודע שכל כשורה יחתום השופט על ההסכם וייתן לו מעמד של פסק דין.

תהליך גירושין בהסכמה איפה מתחילים שלב 6– טקס הגירושין בבית הדין הרבני- לאחר שקיבל הסכם הגירושין מעמד של פסק דין, תתבקשו לגשת לבית הדין הרבני שם תעברו את טקס הגירושין הדתי. מדובר על הליך קצר מאוד מאחר ואין דיונים ואין שאלות מצד הדיינים.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם