הסכם שלום בית ולחלופין גירושין - הדרך הטובה ביותר למנוע גירושין ולשמור על הזוגיות

נקלעתם למשבר בזוגיות? שוקלים להתגרש?
רגע לפני שאתם מרימים ידיים בואו אלינו להליך גישור ממוקד שיעזור לכם להחליט אם ואיך נכון לכם להישאר יחד או להתגרש.

בעזרתנו תוכלו לבנות תשתית חדשה ליחסים הזוגיים, לפתור את המחלוקות בהידברות ולצמוח מתוך המשבר

נדב נישרי העומד בראש המשרד, הינו מבכירי המגשרים בישראל. לנדב תואר ראשון במשפטים ותואר שני ביישוב סכסוכים והוא מחבר הספרים “להתגרש בשלום” ו- “שותפות חדשה”. 

צוות המשרד מורכב מטובי המגשרים שנבחרו בקפידה ועובדים עם נדב מזה שנים רבות.

מאות זוגות צלחו משברים גדולים בעזרתנו

המחיר המשתלם וההוגן ביותר

משרדים בכל רחבי הארץ

מפגשים בשעות הנוחות לכם

תהליך ממוקד הנותן מענה לכל הצרכים

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

מה זה הסכם שלום בית ולחלופין גירושין?

זוגות רבים מגלים שבחלוף השנים נעלמה הרומנטיקה ומערכת היחסים הפכה לשגרתית ומתסכלת. בני הזוג מתחילים לזהות שהבית מלא מתחים, שהם נמנעים מלשוחח זה עם זה ואם הם כבר מדברים זה על הילדים או על ענייני היום יום. כאשר הזוגיות מגיעה לשלב זה עלולים בני הזוג או אחד מהם להתחיל ולחשוב על פרידה וגירושין.

בדרך כלל ההחלטה להתגרש מתגבשת באופן חד צדדי בליבו של אחד הצדדים במשך תקופה ארוכה (חודשים ואף שנים). תהליך חד צדדי זה גורם לצד היוזם לגבש דעה מבלי לדעת מה קורה אצל בן הזוג ובסופו של דבר כאשר יעלה לאוויר הרצון להיפרד, התהליך החד צדדי יגרום לצד השני להפתעה גדולה ולשבר גדול. על כן תהליכי גירושין שהתחילו בדרך זו הם הרבה יותר מורכבים וקשים.

מניסיוננו הרב, אנחנו יודעים שככל שבני הזוג יגיעו אלינו יותר מוקדם כך יקרה בסבירות גדולה אחד משני דברים: או שבני הזוג יישארו ביחד והזוגיות שלהם תצמח למחוזות נפלאים דווקא מתוך המשבר או שבני הזוג יתגרשו בשיתוף פעולה וימנעו פגיעה בהורים ובעיקר בילדים.

ממליצים עלינו

איך מתנהל הליך גישור להשגת הסכם שלום בית ולחלופין גירושין?

תהליך גישור לשלום בית ולחלופין גירושין יכול להתחיל בפרק הגירושין או בפרק שלום הבית בהתאם לרצון בני הזוג. בדרך כלל הנוהג הוא להתחיל בפרק הגירושין על מנת ולהסיר את ענני החשש והפחד מהגירושין ועל מנת ולאפשר קיום דיאלוג ממקום יותר שקט ורגוע, בפרק שלום הבית שיחל לאחר הדיון בהסכם הגירושין.

כפי שנעשה בכל גישור גירושין, העיסוק בפרק הגירושין כולל שיחות פרטיות ומשותפות של המגשר/ת עם בני הזוג, מיפוי הנושאים שעל הפרק והבאת בני הזוג לכדי הסכמה על הסוגיות השונות. לקריאה נוספת על תהליך גישור גירושין לחצו כאן.

לאחר שמסתיים השיח על מה יקרה אם נתגרש, מתחיל שיח שעינינו: מה צריך לקרות כדי שנישאר יחד.  

במסגרת השיח על שלום הבית, מעלים בני הזוג את הרצונות והציפיות שלהם אחד מהשני במסגרת חיי נישואין מתוקנים. בצורה ברורה ופשטנית, נקבעים כללי התנהגות שיהוו עוגן ליצירת מציאות חיים אחרת, טובה יותר, בנישואין. בין היתר יכולים בני הזוג להעלות לדיון שאלות כגון: איך מתנהלים כלכלית? איפה מתגוררים? איך מאפשרים מערכות יחסים חבריות לכל אחד מבני הזוג? איך שומרים על תקשורת זוגית חיובית? כל כמה זמן יוצאים לפעילות חווייתית לבד בלי הילדים (דייט שבועי / חודשי)? איך מדברים אחד עם השנייה? מהם כללי ההתנהגות, הנימוס והכבוד שכל אחד מהצדדים דורש מהשני? האם הולכים לטיפול זוגי? אם כן מהו אורך הטיפול ומהי המחויבות של כל אחד מבני הזוג לטיפול הזוגי? מה קורה אם מישהו מפר הסכמה שהושגה בגישור? האם יש סנקציה מוסכמת? ועוד ועוד

גישור להסכם שלום בית ולחלופין גירושין מסתיים כאשר כל השאלות שהעלו בני הזוג ואלו שאנחנו מביאים מהניסיון שלנו, מקבלות תשובות ברורות ומקיפות. בשלב  זה ההבנות שהושגו בגישור מועלות על הכתב ומוכנסות לתוך הסכם כתוב המועבר לאחר אישור בני הזוג, לחתימה ואישור בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. משמעות אישור ההסכם בבית המשפט או בבית הדין היא לא שבני הזוג התגרשו אלא שכל הנושאים הכלכליים, הרכושיים, הלוגיסטיים ואלו הקשורים לילדים הוסדרו ושיותר לה תהיה לגביהם מחלוקת.

 

לצוות שלנו הפועל תחת ניהולו של נדב נישרי המוכר כאחד ממובילי תחום הגישור בשלום בית, ניסיון רב בליווי זוגות בתהליכים שהסתיימו בהסכם שלום בית ולחילופין גירושין. מתוך הניסיון הזה אנחנו יודעים לשאול את בני הזוג את כל השאלות הרלוונטיות לכל פרק בהסכם על מנת לייצר הסכמות ודרכן הסכם מקיף, מעמיק וברור. מכיוון שמדובר על הסכם לשנים ארוכות, בין אם מדובר בשלום הבית או בגירושין, אנחנו מקפידים שלא להשאיר קצוות פתוחים שישאירו את בני הזוג חסרי אונים במצב בו נוצרת מחלוקת ביניהם במהלך שנים אלו. זו הדרך היחידה לייצר בסיס לתקשורת טובה ולשותפות בין ההורים – בין אם יבחרו לעשות זאת ביחד בבית אחד או בשני בתים.

יתרונות הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי
דילוג לתוכן