כמה עולה גישור גירושין או כמה עולה להתגרש?

כמה עולה גישור גירושין לעומת הליך משפטי זו השאלה המעסיקה את כל מי שמתגרש. אף אחד לא באמת רוצה לבזבז את כספו על מאבקים מול ההורה השני. מדריך זה יסביר לכם במדויק כמה אמור לעלות תהליך הגירושין שלכם ומהי הדרך הזולה והטובה ביותר עבורכם. בין אם הצדדים הסכימו להתגרש בהסכמה ובין אם אין הסכמה על הדרך על פיה יפעלו בני הזוג, לשאלת העלות של הליך הגירושין יש משמעות רבה עבור בני הזוג. הבחירה באיזו דרך לפנות אינה דומה לבחירה רגילה של מוצר בחנות. בגירושין לא בטוח שהיקר הוא הטוב ביותר. לעיתים הבחירה בהליך היקר ביותר יכולה להתברר בסופו של דבר כדרך הרעה ביותר מאחר והיא תגרור את ההורים וילדיהם למערבולת של כעסים, מלחמות וחוסר בטחון בסיסי לאורך כל הליך הגירושין ואף לאחר מכן. מסיבה זו חשוב בשלב הראשון לבחור בדרך שתהיה במחיר המתאים ובהתאם לצרכים ולאופי שלכם ושל בן הזוג שלכם.

מהן הדרכים להתגרש בישראל ומהי העלות של כל אחת מהן?

כמה עולה גישור גירושין

 

גישור גירושין הוא ההליך המהיר והזול ביותר לגירושין. זאת בנוסף ליתרונותיו הרבים מהבחינה הרגשית של בני הזוג וילדיהם. גישור גירושין מורכב משני חלקים: הליך הגישור עצמו בו מנהלים בני הזוג משא ומתן ברוח טובה ומגיעים יחדיו להסכמות והכנתו הפיזית של הסכם הגירושין. מחירו של הליך גישור גירושין מקיף  נע בין 5000 ₪ ל- 13,000 ₪ בממוצע לכל אחד מהצדדים כולל מע”מ (סה”כ 10,000 עד 26,000 ש”ח כולל מע”מ). המחיר נקבע לרוב על פי חישוב שעות עבודה של המגשר. ככל שרוכשים יותר שעות גישור מראש כך יורדת עלות השעה הבודדת. לצורך ההשוואה כדאי לדעת שהתעריף המומלץ לשעת גישור לפי הנהלת בתי המשפט הינו 800 ש”ח לשעה + מע”מ.

למחירון תהליך גישור אצלנו במשרד המגשרים נדב נישרי לחצו כאן

כמה עולה הכנת הסכם גירושין – אנחנו נוהגים לקבוע את עלות הסכם הגירושין לפי עלות של שלוש שעות עבודה.

בסיום הליך הגישור גירושין מקבלים הצדדים הסכם גירושין מלא ומקיף או הסכם שלום בית ולחלופין גירושין (לפי רצון הצדדים)  שמועבר לאישור בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה (הבחירה בידי הצדדים). בבית המשפט עובר דיין/שופט על ההסכם ומוודא שההורים מבינים את ההסכם, שענייני הילדים טופלו בצורה נכונה ושההסכם אכן הושג בהסכמה מלאה של הצדדים. לאחר שמסיים הדיין/שופט את קריאת ההסכם הוא חותם ומאשר אותו ובכך נותן לו מעמד של פסק דין. בשלב זה, במידה ומדובר בהסכם גירושין בלבד, הולכים בני הזוג לבית הדין הרבני שם הם מקיימים את טקס הגירושין ולאחריו הם גרושים באופן פורמלי לכל דבר ועניין.

טיפ חשוב: לפני שאתם מתחייבים לשלם סכום כלשהו בגישור, תבקשו לקיים פגישת הכרות  ללא מחויבות עם המגשר. חשוב לתת אמון מלא במגשר לפני שאתם מתחייבים לשלם עבור הגישור וחשוב שתקבלו תמונה מלאה וברורה על העלויות והמשמעויות של גישור הגירושין שלכם לפני שאתם מתחייבים לתהליך.

 

עלות הסכם גירושין אצל עורך דין

כאשר אין ילדים קטנים, ההיבטים הרגשיים נפתרו (בדרך כלל אחרי טיפול זוגי מעמיק או גישור גירושין) וכאשר בני הזוג יודעים מה הם רוצים במדויק ואין ביניהם חילוקי דעות מבחינת- חלוקת זמני השהייה עם הילדים ולגבי חלוקת הרכוש, הכספים המשותפים, התקשורת בין ההורים לאחר הגירושין, מערכות יחסים עם בני זוג חדשים לאחר הגירושין ועוד נושאים העלולים לגרום לקשיים וחוסר הבנות בין ההורים לאחר הגירושין, ורק כאשר שניהם מסכימים בהסכמה מלאה ומרצונם החופשי להתגרש. אזי ניתן לפנות לעורך דין אשר ינסח בעבור בני הזוג את הסכם הגירושין שלהם. בני הזוג המגיעים לעורך דין על מנת ויערוך עבורם את ההסכם, יכולים להכתיב לעורך דין את רצונותיהם והוא יכתוב את הדברים בשפה טכנית ומשפטית.

עלות הכנת הסכם גירושין אצל עורך דין נעה בממוצע בין 5,000 ₪ ל- 30,000 ₪ בהתאם לניסיונו המקצועי של עורך הדין.

טיפ: עורכי דין נוטים שלא לעסוק בהיבטים שאינם משפטיים בגירושין כגון: דרכי התקשורת וקבלת ההחלטות של ההורים לאחר הגירושין. אל כן אל תוותרו על קביעת כללים להתנהלות נכונה ולהסדרת נושאים שעלולים בעתיד ליצור מתחים בין ההורים הגרושים. התעלמות מנושאים שכאלו עלולה לגרום להחמרת המצב ולהתדרדרות מחודשת לצעדים משפטיים. וודאו שבהסכם הגירושין שלכם נקבעים כללים להתנהלות ולתקשורת ביניכם לאחר הגירושין בכל הקשור לילדים ולגידולם.

עלות הסכם גירושין בהליך גירושין בבית המשפט

תיקים המתנהלים בבית המשפט נגררים לאורך חודשים ולעיתים גם שנים ועל כן עלותם גבוהה בהרבה משאר האפשרויות. ניהול תיק בבית המשפט גורר לא פעם שימוש בחוקרים פרטיים, פסיכולוגים ויועצים חיצוניים רבים שעוזרים לכל אחד מהצדדים לבסס את טענותיו אל מול השופט או הדיין. שימוש בכל אותם יועצים יחד עם תשלום האגרות ושכר טרחת עורכי הדין עלול להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים לכל אורך התהליך עבור כל אחד מהצדדים. ניתן לומר שבדרך כלל ניהול תיק גירושין בבית המשפט או בבית הדין הרבני יעלה לכל צד בין 30,000 ש”ח ל- 60,000 ש”ח בממוצע (דהיינו בין 60,000 ל- 120,000 ש”ח סה”כ).

טיפ חשוב: עשו ככל שביכולתם להימנע מניהול תיק הגירושין שלכם בבית המשפט!!! בבית המשפט אין מנצחים וגם אם תקבלו מבחינה רכושית את הדרישות שלכם- הילדים שלכם יפסידו הורה שמתפקד בצורה תקינה. ככל שמלחמת הגירושין שלכם תהיה ארוכה וקשה יותר כך היא תעלה יותר כסף (שהייתם יכולים להשקיע בעצמכם או בילדים שלכם) והנזקים הנפשיים שלה יהיו גדולים יותר לכם ולילדים שלכם.

טבלת השוואה בין השיטות להתגרש ועלויות כל אחת מהדרכים להתגרש

 

 גישור גירושיןהסכם אצל עו”דניהול הליך בבית המשפט
עלות ממומצעת15,000 ש”ח30,000120,000 ₪ (60,000 בממוצע לכל צד)
זמן הגעה להסכםתלוי בצדדים. ניתן להגיע להסכם בתוך ימים, שבועות או חודשים בהתאם לצורך של הצדדים.חודש עד שלושה חודשים בממוצע.חודשים ארוכים ולעיתים גם שנים ארוכות.
מי קובע את ההתנהלות והתוצאהבני הזוג המתגרשיםבני הזוג בהשפעת עורך הדיןהשופט ועורכי הדין
פגיעה בילדיםכאשר ההורים מתגרשים בגישור הם נותנים לילדים דוגמא אישית מופלאה על פתרון מחלוקות בהידברות. כאשר ההורים ממשיכים לשמור על קשר מכבד וטוב אחרי הפרידה (מה שקורה לרוב אחרי גישור) הילדים לא רק לא נפגעים אלא מועצמים ומתחזקים.במידה ולא מטופלים דרכי התקשורת בין ההורים בהסכם תיתכן פגיעה בילדים שיסבלו מהורים שאינם פועלים בתאום יחדיו.אין ספור מחקרים כבר הוכיחו שילדי גירושין בבתי המשפט נפגעים בצורה דרמטית ומתקשים לייצר מערכות יחסים בהמשך חייהם.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ולקבלת המדריך המקוצר לגישור גירושין

ככל שתדעו יותר על תהליך הגירושין, כך תנהלו אותו טוב יותר עבורכם ועבור ילדיכם. המדריך המלא לגישור בתהליך גירושין, נכתב עבור כל מי שרוצה לפתור את המחלוקות עם ההורה השני בדרך של דיאלוג ושיתוף פעולה ורוצה להימנע מהליכים משפטיים יקרים ולוחמניים.

*ניתן לקבל את החוברת  בדוא”ל או בהודעת וואטסאפ.

× מענה מיידי
דילוג לתוכן