איך בוחרים מגשר?

איך בוחרים מגשר ?  נדב נישרי מגשר מומחה בגירושין, מחבר הספרים “להתגרש בשלום- המדריך לגישור גירושין” (הוצאת סטימצקי) ו- “שותפות חדשה” (הוצאת כנרת זמורה-דביר), מומחה בגישור בגירושין ובליווי זוגות מתגרשים בהליכי גירושין מורכבים וביצירת הסכמי גירושין בהסכמה תוך התמודדות עם קשיים רגשיים. מומחה בשיטת הגישור הטרנספורמטיבי. מאז שסיים את התמחותו בגישור גירושין והחל לפעול כמגשר גירושין, הביא לסגירת הסכמי גירושין בהסכמה במאות הליכי גירושין ובגישורים נוספים בתחומי המשפחה והעסקים. בנוסף לגישורים בפועל, נדב גם מרצה לגישור בסיסי, משפחתי ומקצועי ומכשיר ומלווה מגשרים חדשים בתחילת דרכם בגישור.

השכלה וניסיון מקצועי: תואר שני ביישוב סכסוכים (אוניברסיטת בר-אילן), תואר ראשון במשפטים (L.L.B), בוגר מסלול גישור מקצועי מורחב בבית לגישור ויישוב סכסוכים, בוגר קורס ליווי זוגות בהליכי פרידה פרופ’ קלייר רבין, חבר בארגון המגשרים ובלשכת המגשרים בישראל, קורס אימון מקצועי, בוגר קורס גירושין בשיתוף פעולה, 7 שנות התמחות בגישור גירושין ומאות הסכמי גישור שהסתיימו בהצלחה.

השאלה איך בוחרים מגשר היא השאלה החשובה ביותר בתחילת הליך הגישור שלכם. כדי לבחור מגשר יש לשים לב לשלושה אלמנטים חשובים: ניסיון המגשר, החיבור עם המגשר ותפישת העולם של המגשר:

חשיבות ניסיון המגשר בהליכי גישור גירושין – הליכי גישור גירושין הם הליכים מורכבים הדורשים הבנה במגוון היבטים של הגירושין ובהם היבטים רגשיים, משפטיים ותרבותיים שונים. ככל ולמגשר יש ניסיון רב יותר כך הוא יוכל לעזור לכם להגיע לפתרונות יצירתיים יותר ולהסכמים המתאימים לכם יותר.

איך לבחור מגשר – השכלה רלוונטית של המגשר – מבחינה רשמית כדי להיות מגשר יש לעבור קורס גישור בסיסי קצר בן 60 שעות בלבד. מובן מאליו שלמגשרים שהשכלתם מסתכמת בקורס בסיסי זה, חסרים כלים רבים שיעזרו להגיע להסכמות במקרה שהגישור יעלה על שרטון. על כן חשוב לוודא שלמגשר יש את מלוא ההכשרה הנדרשת. מבחינתי ההשכלה הנדרשת היא פרקטיקום בגישור גירושין או שהיה ליווי ממגשר מקצועי בתחילת הדרך (מומלץ לשאול מי היה המגשר המלווה). כמו כן רצוי שלמגשר יהיה תואר שני ביישוב סכסוכים. מבחינת השכלה משפטית חשוב שהמגשר יכיר את החוקים והפסיקות הרלוונטיות היום ושעבר הכשרה מקיפה בנושא.

איך לבחור מגשר – האם המגשר הוא עורך דין ? למרות התפיסה השגויה  הרווחת, מגשרים אינם חייבים להיות עורכי דין. אמנם לעורכי דין יש יתרון בידע בכתיבת הסכמי גירושין אך לעיתים קרובות הם נעדרים ידע נדרש בהיבטים הרגשיים והמורכבות האנושית של הגירושין. משכך אני מציע שלא להסתפק בתעודת עורך דין אלא לוודא שהמגשר עבר הכשרה נוספת ושיש לו כלים נוספים מעולם הרגש ויישוב הסכסוכים בהסכמה.

איך לבחור מגשר –  מגשר שיודע לכתוב הסכם גירושין בעצמו – בסיום תהליך הגישור תקבלו מהמגשר הסכם גירושין מלא המשקף את ההסכמות עליהן הגעתם בגישור. חשוב שההסכם ישקף את ההסכמות שהושגו בדרך שמובנת לכם ולאחרים ושלא יהיו פרצות. מגשר שאינו יודע לכתוב הסכמי גירושין או שמעביר אתכם לעורך דין שיכתוב עבורכם את ההסכם, צריך לגרום לכם לתהות על רמתו המקצועית ועל שיטת עבודתו.

איך לבחור מגשר – חיבור עם המגשר – הבחירה במגשר היא בחירה לחיים. המגשר שתבחרו ייחשף לסודות הכמוסים ביותר שלכם ולרצונות ולצרכים החשובים לכם ביותר. על כן חשוב מאוד שתרגישו בנוח עם המגשר ושתבטחו בו במאה ועשרים אחוזים. במקרים בהם אחד הצדדים לא מרגיש בנוח עם המגשר, הגישור ייתקע והתוצאה לא תהיה מיטבית.

איך לבחור מגשר – תפיסת העולם של המגשר – לכל מגשר תפישת עולם משלו. ישנם מגשרים המנסים להוביל את הגישור לכיוון המתאים אליהם, ישנם מגשרים אשר ינסו לכוון את הגישור לקראת הסכם תבניתי על פיו הם פועלים וישנם מגשרים המאמינים שזכותם של ההורים המתגרשים לקבל כל החלטה המקובלת עליהם ואשר עונה על צרכיהם וצרכיי הילדים. משכך מאמינים אותם מגשרים (ואני ביניהם) שהמגשר חייב להיות נקי מדימויים ומתפישות עולם קודמות אשר עלולות לגרום לו להשפיע על הגישור.

איך לבחור מגשר – זמינות המגשר – חשוב לוודא שהמגשר יכול לפגוש אתכם בזמנים הנוחים לכם (בוקר, צהריים וערב).

איך לבחור מגשר – קירבה למקום המגורים שלכם – מומלץ למצוא מגשר שיוכל לקבל אתכם במשרד הקרוב למקום המגורים שלכם.

איך לבחור מגשר – מגשר או מפשר – הבנת ההבדל בין גישור ופישור מאוד חשובה כשבוחרים מגשר. בעוד שמפשר יצמצם את הפתרונות לכאלה המוכרים מעולם המשפט, מגשר יעזור לצדדים למצוא פתרונות יצירתיים מעולמם הפרטי של הצדדים. מאחר ובסופו של דבר ההסכמות שיושגו צריכות להתאים למציאות החיים של המשפחה הספציפית, בהליכי גירושין עדיף לפנות למגשר ולא למפשר .

איך לבחור מגשר – איך יודעים שבחרתם במגשר הנכון?

הדרך הטובה ביותר לבחור מגשר ולוודא שבחרתם במגשר המתאים עבורכם היא לפגוש מספר מגשרים ולראיין אותם. באופן אישי אני מאמין שבבחירת המגשר אתם משפיעים משמעותית על הליך הגישור שלכם ולכן חשוב שתהיו בטוחים במגשר אותו אתם בוחרים. לאחר שתפגשו מספר מגשרים תוכלו להרגיש מיהו המגשר המתאים עבורכם ומכאן לבחור את המגשר הנכון לכם.

למידע נוסף ולשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות וללא מחוייבות מלאו את פרטיכם או התקשרו 052-5571818

השאר תגובה

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם