גישור להורים גרושים עם ילדים משותפים

גישור להורים גרושים עם ילדים משותפים

גישור להורים גרושים עם ילדים משותפים הינו הליך גישור ייחודי המיועד להורים שכבר התגרשו באופן פורמאלי ונקלעו לחילוקי דעות מורכבים לאחר הגירושין. מתגרשים רבים מגיעים בסופו של דבר להסכם גירושין בהסכמה או לאחר התדיינות בבית המשפט, שאינו מכסה מצבים עתידיים אפשריים מתוך רצון של המתגרשים לפתור רק את הנושאים הקרדינליים לאותה עת. ומתוך חשש להתעמק בסוגיות שמייצרות חוסר נעימות ועלולה להוסיף שמן למדורת הגירושין. כתוצאה מחוסר העיסוק בנושאים קשים או לחילופין הגדרת מתווים לא טובים דיו לפתרון, מגיעים הורים גרושים עם ילדים משותפים, למשברים קשים בהמשך הדרך. מטרתו של גישור להורים גרושים עם ילדים משותפים היא לעזור להורים למצוא את הדרך הנכונה לפתור הן את הבעיות הנקודתיות שגרמו למשבר הנוכחי ותוך כדי לייצר מנגונים לפתרון חילוקי דעות בעתיד הלא נראה לעין.

 

נקודת המוצא המובילה גישור להורים גרושים עם ילדים משותפים, היא שהורים גרושים עם ילדים משותפים הם שותפים לכל דבר ועניין ועל כן הם חייבים להצליח למצוא דרכים להתנהל בשיתוף פעולה. המשמעות של חוסר הצלחה להתנהל בשיתוף פעולה בין ההורים הגרושים עם ילדים תהיה חוסר יכולת להתנהל ולקבל החלטות ובמקרים חמורים גם פגיעה בילדים ומניעת פעילויות ומעשים שיכולים לתרום לילדים, בגלל חילוקי הדעות בין ההורים. מצבים מסוג זה יש למנוע כמעט בכל מחיר.

 

איך מתנהל הליך גישור להורים גרושים עם ילדים משותפים

הליך גישור להורים גרושים עם ילדים משותפים מתחיל בשיחה משותפת של שני ההורים ביחד עם המגשר, במהלך השיחה הראשונית מוגדרות נקודות המחלוקת העיקריות בצורת ראשי פרקים אשר ישמשו כבסיס להמשך הדיונים. לאחר שמוגדרים הנושאים נערכות שיחות נוספות בהשתתפות שני ההורים הגרושים ביחד או בשיחות נפרדות של המגשר עם כל אחד מההורים. במהלך השיחות עוזר המגשר לשני ההורים הגרושים לגבש עמדות ברורות, מפורטות ומנומקות של זווית ראייתם לגבי הדברים העומדים על הפרק. בסיומו של חלק זה של הליך גישור להורים גרושים עם ילדים משותפים מתקבל מפת אינטרסים ברורה ונהירה לשני הצדדים. לאחר שמוצגת מפת האינטרסים מתחילים ההורים הגרושים בהנחייתו של המגשר להעלות פתרונות אפשריים לבעיות שהוגדרו. הפתרונות שעולים יכולים ואף צריכים להיות יצירתיים ככל האפשר. זהו בדיוק המקום לצאת מהקופסא ולחפש מודלים חדשים לפתרון המצב שעד כה לא הצליחו ההורים הגרושים לפתור.

בסיומו של הליך גישור להורים גרושים עם ילדים משותפים מתקבלות תשובות ופתרונות לנושאים שעלו לדיון ובכך מגיע המשבר לסיומו בצורה מוסכמת על שני הצדדים. יש היאמרו שפתרון מצבי משבר בין הורים גרושים לילדים משותפים מחייב ויתור משמעותי של אחד ההורים. על מנת ולמנוע תחושת ויתור וקיפוח עוזר המגשר להורים הגרושים לראות סל אפשרויות גדול ורחב של פתרונות אשר אינן מקובעים לזמן המיידי אלא מתיחסים לאפשרויות לפתרון בהמשך הדרך ובשנים הבאות.

 

כמה זמן נמשך הליך גישור להורים גרושים עם ילדים משותפים

הליך גישור להורים גרושים עם ילדים משותפים נמשך בממוצע שתיים עד שלוש פגישות. משכה של כל פגישה בדרך כלל הינו שעתיים. בין פגישה לפגישה נהוג לתת מרווח נשימה ומחשבה של שבוע ימים אך ניתן לקצר ולהאריך את הזמן בהתאם לרצונם ולצריכהם של ההורים הגרושים עם ילדים משותפים.

 

 

 

 

 

 

 

השאר תגובה

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם