נמצאים בסכסוך משפחתי? יש נתק בין בני המשפחה בעקבות אירועי העבר? נמצאים במחלוקת משפטית בנושאי צוואה וירושה?

הליך גישור משפחתי מאפשר לכם להגיע לפתרונות יצירתיים שיסיימו את הסכסוך וישפרו את הקשר בין בני המשפחה. ​

יתרונות תהליך גישור משפחתי

פתרון המחלוקות בזמן קצר – הליך גישור משפחתי מצריך בדרך כלל 2-3 בלבד.

חסכון כספי ניכר – הליך גישור משפחתי זול בעשרות אחוזים מתהליכים משפטיים בבית המשפט.

שומרים על המשפחה שלמה – כתוצאה מתהליך גישור משפחתי מצטמצם הכעס ונוצרת הזדמנות לחיבור רגשי חדש שיעצים את הקשר המשפחתי.

פתרון יצירתי צודק והוגן – גישור משפחתי מאפשר מציאת פתרונות יצירתיים שיאפשרו לכל אחד מבני המשפחה המעורבים, להיות שלם עם הפתרון שהושג בגישור.

אין בירוקרטיה – בהליך גישור משפחתי אין צורך באיסוף מסמכים באופן משמעותי כפי שמתרחש בתהליכים משפטיים בבית המשפט.

 

תחושה טובה – בני המשפחה מבינים זה את זה, רואים את התמונה מזווית עיניו של האחר ומצליחים לשים את העבר מאחוריהם ולצעוד יחד לעתיד טוב יותר. ביחד כמשפחה אחת מלוכדת.

איך מתנהל תהליך גישור משפחתי

שלב א’ שיחת טלפון ראשונית – תהליך הגישור המשפחתי מתחיל בשיחת הטלפון הראשונה למגשר. כבר בשיחה הראשונה תקבלו כלים שיעזרו לראות את הסכסוך (גם אם הסכסוך נמשך כבר שנים) בצורה יותר אופטימית. במהלך השיחה בה תוכלו לתאר למגשר את הסכסוך המשפחתי באופן כללי, תרגישו שבצד השני של הקו, נמצא מגשר מקצועי ובעל ניסיון רב שיכול להביא לפתרון יצירתי ומוסכם על כל בני המשפחה. בסיום השיחה עם המגשר המשפחתי, תקבלו הנחיות וכלים שיעזרו להזמין את שאר בני המשפחה לפגישת גישור ראשונה.

 

שלב ב’ פגישת הכרות – פגישת הכרות נעשית יחד עם כל בני המשפחה שנמצאים במחלוקת או עם כל צד באופן פרטני (במידה ופגישה מרובת משתתפים אינה אפשרית). במהלך הפגישה מסביר המגשר המשפחתי לבני המשפחה כיצד מתנהל תהליך הגישור המשפחתי, מהם היתרונות הגדולים שלו ואת שיטת העבודה של המגשר המשפחתי. כל זאת במטרה לתת לצדדים תמונה מלאה על התהליך ולבסס תחילתו של אמון בין המגשר לבין הצדדים. בסיום פגישת ההכרות, ובמידה והצדדים הסכימו להתחיל בגישור משפחתי, ייקבע המתווה להמשך הגישור.

 

שלב ג’ פגישות גישור – פגישות הגישור עצמן נערכות בדרך כלל בהתחלה עם כל צד בנפרד, אך ניתן לקיים אותן גם עם כל בני המשפחה בו זמנית. מטרת הפגישות הראשונות היא להבין את האינטרסים והצרכים של כל צד ולהבין את הנרטיב (הזווית האישית) שלו. מתוך השיחות הראשוניות הללו, עולה תמונה מייצגת של הדומה והשונה באינטרסים של בני המשפחה.

 

שלב ד’ אפיון צרכים – לאחר שנאספו העמדות והאינטרסים של כל אחד מבני המשפחה שנמצאים בסכסוך משפחתי, מתחיל שלב של חיפוש פתרונות יצירתיים על בסיס הצרכים שהועלו בשלבים הקודמים. פתרונות יצירתיים טובים, הם פתרונות שמאפשרים לכל אחד מהמעורבים לקבל את מבוקשו או פתרון אחר שיהיה טוב יותר מהפתרון לו ציפה אותו צד בתחילת הדרך.

 

שלב ה’ עריכת הסכם גישור – בסיום התהליך ולאחר שמושגים פתרונות יצירתיים שיאפשרו לשים את המחלוקת המשפחתית בעבר ולכל צד לצאת מרוצה מתוך המשבר המשפחתי, מועלות ההסכמות על הכתב ונשלחות לבני המשפחה לעיון ולאישור. במידה ויהיו הערות, הן ייפתרו בשיחת טלפון ובמידת הצורך בפגישה אישית או משותפת. לאחר שילובנו ההערות האחרונות, יישלח לבני המשפחה הסכם גישור סופי שבמידה והצדדים ירצו, יקבל תוקף של פסק דין מבית המשפט.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם