האם עוד אפשר להציל את הנישואין או שהולכים לגירושין? – סיפור מקרה

המקרה של ירון ורינת הוא דוגמא לאיך אפשר להציל את הנישואין בעזרת גישור זוגי. ירון ורינת פנו אלי לאחר שירון יצא מהבית והודיע לרינת שהוא רוצה להתגרש. רינת הופתעה מהצעד שעשה ירון. היא ידעה שהיחסים ביניהם כבר לא כמו פעם. גם היא הרגישה תסכול מכך שהם כבר לא מדברים (מלבד שיחות מאולצות סביב הילדים). כמובן שגם העובדה שכבר כמעט שנה לא היה ביניהם מגע גופני, גרמה גם לה לתסכול רב. ובכל זאת היא כל הזמן חשבה שזה משבר חולף ושהוא יעבור. כל הזמן היא המשיכה לקוות שהזמן יחלוף והדברים יירגעו ויחזרו לתלם. הצעד שעשה ירון אילץ אותה “להסתכל למציאות בעיניים” ואת התוצאה שהיא ראתה היא לא אהבה (בלשון המעטה).
פגשתי את שניהם לאחר שירון יצר איתי קשר. עוד בשיחת הטלפון המקדימה הוא שיתף אותי בכך שהוא יזם את הפרידה ושלרינת מאוד קשה לקבל אותה. הוא ביקש ממני להיות “עדין” איתה כי למרות הכל הוא מאוד דואג לה. הסברתי לו שבהליך הגישור בגירושין אני לא דוחף ולא משפיע על בני הזוג. התפקיד שלי הוא קודם כל להביא את בני הזוג להבנה משותפת ולהסכמה לאן הם רוצים להמשיך. “לא כל האנשים שמגיעים אלי לגישור גירושין אכן מתגרשים” הסברתי, “לעיתים מתוך התקשורת שנוצרת בחדר הגישור- מגלים את בן הזוג האהוב מהעבר ויכולים להחליט לעשות ניסיון נוסף במסגרת הנישואין”. עם ההבנה הזו היה לירון יותר קל לשכנע את רינת להגיע לפגישת הכרות עמי בחדר הגישור.
בפגישה הראשונה, הסברתי לרינת ולירון מהם האפשרויות העומדות בפניהם. הצגתי בפניהם את הליך הגישור הזוגי כהליך שמיועד במיוחד לזוגות במצבם. מאחר ושניהם מאוד מבולבלים ואינם בטוחים במה הם באמת רוצים. ומאחר ולתחושתם הם לא נמצאים כרגע, במצב שהם יכולים לקבל החלטות שקולות לעתיד. הליך הגישור הזוגי מאפשר לשניהם לקבל החלטות זמניות וקבועות לפרק זמן קצר או ארוך. הכל בהתאם לצרכים שלהם.

בעיות בזוגיות

לאחר שהסברתי לשניהם שהם הגיעו למקום בו מותר להם להיות חופשיים וכנים אחד עם השני (הליך הגישור נהנה מחיסיון מלא), הם התחילו לדבר ולשתף את המחשבות והרגשות שלהם אחד כלפיי השני. כבר בתחילת השיחה הסתבר שזו הפעם הראשונה שבה הם מקיימים שיחה עמוקה וכנה מזה חמש שנים!!! מסתבר שלפני חמש שנים הם חוו משבר בנישואין שממנו הם לא התאוששו. אחרי שפרץ המשבר, שניהם המשיכו הלאה ודחקו את הכעסים עמוק פנימה. כתוצאה מכך נצבר אצל שניהם תסכול רב שהתפוצץ כאשר ירון יצא מהבית.

לאחר שעתיים של שיחת גישור, הם הבינו שהם לא יודעים למה הם מתגרשים וששניהם לא רוצים לרוץ להליך גירושין מבלי לקבל תשובה טובה ללמה הם בכלל מתגרשים. מכאן הייתה הדרך קצרה לפנות יחדיו למטפל זוגי שמתמחה במצבים שכאלו. איחלתי לירון ולרינת בהצלחה ושלחתי אותם לדרכם. אחרי חצי שנה התקשרה אלי רינת וסיפרה לי שהמצב לא יכול להיות יותר טוב. המשבר חלף והם שוב החברים הכי טובים.

החלק הטוב ביותר בעבודתי הוא כשהאנשים מגיעים למקום טוב יותר ממנו הם יצאו. וכאשר הם מגלים שהמקום הזה הוא ביחד ולא לחוד אני מודה שאני אפילו יותר שמח.

לקריאה נוספת בנוגע להתלבטות אם להתגרש או לא, לחצו כאן

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ולקבלת המדריך המקוצר לגישור גירושין

ככל שתדעו יותר על תהליך הגירושין, כך תנהלו אותו טוב יותר עבורכם ועבור ילדיכם. המדריך המלא לגישור בתהליך גירושין, נכתב עבור כל מי שרוצה לפתור את המחלוקות עם ההורה השני בדרך של דיאלוג ושיתוף פעולה ורוצה להימנע מהליכים משפטיים יקרים ולוחמניים.

*ניתן לקבל את החוברת  בדוא”ל או בהודעת וואטסאפ.

× מענה מיידי
דילוג לתוכן