זוגות נשואים שיש להם ילדים ורוצים להתגרש, נדרשים כבר בתחילת הדרך לקבוע מהו סדר העדיפויות שלהם ביחד ולחוד. לכל אחד מבני הזוג קיים סדר עדיפויות שונה שגם עלול להשתנות לעיתים קרובות (בהתאם למציאות בפועל). למרות השוני בין האינטרסים של בני הזוג, קיים מכנה משותף אחד שסביבו הם יכולים להתלכד- טובת ילדיהם.

העובדה שבני הזוג יכולים ומצליחים להתלכד סביב הרצון לשמור על ילדיהם ולמנוע מהם נזקים רגשיים כבדים, מובילה לשלוש יתרונות גדולים בהליך גישור הגירושין שלהם:

1. הורים בגישור גירושין מונעים מלחמה – בהליכי גירושין בבית המשפט עם עורכי דין, הופכים הילדים “לכלי משחק” באולם הדיונים שבבית המשפט. במקום לשמור על הילדים במעטפת מחבקת ומכילה, הילדים הופכים שלא ברצונם, לצדדים במלחמה. הורה שרואה כתב תביעה בו כתוב שילדיו לוקחים חלק בתביעה כנגדו (למרות שמדובר בעצם בתביעה שהגיש בן הזוג השני) מרגיש נבגד ופגוע מילדיו וללא ספק תהיה לכך השפעה על יחסיהם. מאחר וההורים הם בסופו של דבר גם בני אדם, אין דרך למנוע מהם להעביר לילדיהם את רגשותיהם העזים השליליים כלפיי בן הזוג שנלחם בהם בבית המשפט. כתוצאה מכך נפגעים הילדים ומאבדים את האמון הבסיסי ביותר שכל ילד זקוק לו מהוריו.

טובת הילדים

כאשר הגירושין נעשים בגישור נמנעת כל המסכת המשפטית הקשה והכואבת וההורים מצליחים לפתור את המחלוקות ללא שימוש בשיח משפטי אלים ומאיים.

2. ילדים שרואים את הוריהם מתגרשים בגישור גירושין רואים מקבלים שיעור חשוב לחיים. ילדים הרואים כיצד הוריהם מתמודדים יחדיו עם משבר הגירושין שלהם, בדרך של שיתוף פעולה ולא במלחמה, מקבלים כלים פרקטיים שיעזרו גם להם בחייהם הפרטיים בהמשך הדרך להתמודד עם חילוקי דעות ומשברים. סיכוייהם של ילדים שהוריהם התגרשו במלחמה משפטית להתגרש, גדולים בהרבה מאשר אצל ילדים שהוריהם התגרשו בדרך של הידברות והבנה.

3. טובת הילדים כבסיס להגעה מהירה להסכם גירושין צודק – לאחר שהוגדרו הילדים כעדיפות עליונה וראשונה וכאלו ששני ההורים צריכים להתלכד סביב הרצון לשמור עליהם, יכולים ההורים בהליך הגישור גירושין לבסס את יתר ההסכמות ביניהם (רכוש, זכויות וחובות וכו’) סביב העוגן שהניחו סביב ילדיהם. לדוגמא: במידה וההורים מסכימים ביניהם שחשוב שהילדים ישארו לגור בבית בו הם גרים כיום- ישנה השפעה גדולה על חלוקת הרכוש והאחריות ההורית של ההורים באופן אישי.

לקריאה נוספת על הדרכים שבהן משפיעים הגירושין על הילדים, לחצו כאן

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם