טיפים בגירושין

רבים שואלים אותי איך אפשר להתמודד עם הקושי שבהליכי גירושין? חשוב לדעת שאין תשובה אחת מנצחת לשאלה אלה הרבה תשובות אפשריות לכל אחד ואחת. אנשים שנמצאים בהליכי גירושין נמצאים בתוך רכבת הרים של רגשות. בכל יום יכול להיות משהו אחר. מסיבה זו יש להבין שההתמודדות עם הקשיים היא התמודדות יומיות וייתכן שפתרון שהתאים היום, לא יתאים מחר.

עובדה זו מחייבת את שני הצדדים לנקוט במשנה של זהירות והבנה כלפי עצמם וכלפי הצד השני. צדדים לגישור שמצליחים להפנים שגם לצד השני קשה אך שיחד עם זה יש גם לו את המטרה לסיים יפה ולהמשיך בחיים, יגלו שקל להם הרבה יותר להתמודד עם הקשיים.

איך להתגרש נכון
איך להתגרש נכון

אין כאמור פתרונות קסמים אך אני מאמין שמספר דברים קטנים שליקטתי לאורך השנים יוכלו לעזור לכם לעבור את הקשיים:

הזמן הוא המרפא הטוב ביותר- נסו לחשוב מה יקרה ומה אתם מבקשים שיקרה בעוד שנה / שנתיים/ חמש שנים וכן הלאה. לאחר מכן וודאו לאורך כל הליך הגירושין שאתם לא מונעים מעצמכם את היכולת להגשים את המטרות הרחוקות שלכם.

גלו מה עושה אתכם מאושרים– מותר לכם להיות מאושרים וחשוב שתדעו מהם הדברים שגורמים לכם לאושר. בגישור שלכם חשוב שתשימו לב שאתם פועלים לטובת האושר ולא כנגדו.

הסתכלו על מה אתם צריכים ולא מה השני מקבל- בסופו של דבר חשוב שאתם תוכלו להמשיך ולחיות חיים טובים. נסו שלא לעסוק במה השני מקבל שאתם לא מקבלים. אין דבר כזה איזון מוחלט ולכל אחד יש צרכים וסדר עדיפויות משלו. התעסקו בעיקר באינטרסים שלכם והתמקדו במה שעושה לכם טוב.

אל תהססו להציג חולשה- מותר לבכות ומותר להתלונן. חשוב שהצד השני יבין שקשה לכם ושאתם תבינו שגם לו קשה. זכרו שבסוף אתם לא חייבים לחתום על הסכם שלא טוב לכם. מסיבה זו אין חשש מלהראות חולשה שהרי בסוף התוצאה הסופית שבהסכם הגירושין היא החשובה מהבחינה הכלכלית והפרקטית.

דברו בפתיחות- אל תיפלו למלכודת של משחק הפוקר בכאילו. בגירושין הכל עולה והכל צף. מי שמנסה להסתיר דברים מגלה מהר מאוד שהוא עסוק בהסתרה ולא בפתרון.

 

 

נדב נישרי, מגשר מומחה בגישור גירושין

השאר תגובה

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם