למה גישור גירושין יותר טוב לילדים מגירושין בהליכים אחרים?

זוגות נשואים שיש להם ילדים ורוצים להתגרש, נדרשים כבר בתחילת הדרך לקבוע מהו סדר העדיפויות שלהם ביחד ולחוד. לכל אחד מבני הזוג קיים סדר עדיפויות שונה שעלול להשתנות בהתאם למציאות. למרות השוני באינטרסים, קיים מכנה משותף אחד שסביבו יכולים בני הזוג להתלכד – טובת הילדים.

כאשר בני הזוג מצליחים להתלכד סביב הרצון לשמור על ילדיהם ולמנוע מהם נזקים רגשיים כבדים, הם יכולים להגיע להסכם גירושין מוצלח. הסכם גירושין שישים את הילדים במרכז מבלי לפגוע בהורות וביכולות התפקודית של אמא ואבא אחרי הגירושין.

הורים בגישור גירושין מונעים מלחמה – בהליכי גירושין בבית המשפט עם עורכי דין, הופכים הילדים “לכלי משחק” באולם הדיונים שבבית המשפט. במקום לשמור על הילדים במעטפת מחבקת ומכילה, הילדים הופכים שלא ברצונם, לצדדים במלחמה. הורה שרואה כתב תביעה בו כתוב שילדיו לוקחים חלק בתביעה נגדו (למרות שמדובר בעצם בתביעה שהגיש בן הזוג השני) עלול להרגיש נבגד ופגוע מילדיו וללא ספק תהיה לכך השפעה על יחסיהם.

 גם ההורים הם בסופו של דבר בני אדם, ואין דרך למנוע מהם להעביר לילדיהם את רגשותיהם העזים והשליליים כלפיי ההורה האחר. הורה אשר נלחם בהם בבית המשפט. כתוצאה מכך נפגעים הילדים ומאבדים את האמון הבסיסי ביותר. אמון שכל ילד זקוק לקבל מהוריו.

ילדים שרואים את הוריהם מתגרשים בגישור גירושין רואים מקבלים שיעור חשוב לחיים – ילדים הרואים כיצד הוריהם מתמודדים יחדיו בצורה טובה, עם משבר הגירושין שלהם, מקבלים כלים פרקטיים שעוזרים להם להתמודד טוב יותר עם מצבי קונפליקט מורכבים ובמערכות יחסים עתידיות עם בני המין השני.

הילדים כבסיס להגעה מהירה להסכם גירושין צודק לאחר שהוגדרו הילדים כבעלי עדיפות עליונה וכמטרה משותפת לשני ההורים. יכולים ההורים להתלכד סביב הרצון לשמור על הילדים בתהליך הגירושין, ביתר קלות. לאחר שהוגדרה המטרה המשותפת יכולים ההורים בהליך הגישור גירושין, לבסס את יתר ההסכמות ביניהם (רכוש, מזונות, זמני הורות, אחריות הורית זכויות וחובות וכו’) סביב העוגן שהניחו למען ילדיהם. לדוגמא: במידה וההורים מסכימים ביניהם שחשוב שהילדים ישארו לגור בבית בו הם גרים כיום- ישנה השפעה גדולה על חלוקת הרכוש והאחריות ההורית של ההורים באופן אישי.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ולקבלת המדריך המקוצר לגישור גירושין

ככל שתדעו יותר על תהליך הגירושין, כך תנהלו אותו טוב יותר עבורכם ועבור ילדיכם. המדריך המלא לגישור בתהליך גירושין, נכתב עבור כל מי שרוצה לפתור את המחלוקות עם ההורה השני בדרך של דיאלוג ושיתוף פעולה ורוצה להימנע מהליכים משפטיים יקרים ולוחמניים.

*ניתן לקבל את החוברת  בדוא”ל או בהודעת וואטסאפ.

× מענה מיידי
דילוג לתוכן