משבר בזוגיות – ההתעוררות להצלחה שלכם!  מאמר אורח מאת מירב ענבר

כמה מאיתנו מרגישים שזהו- כבר נגמר לנו מלהכיל את התנהגותו של בן/בת הזוג שלנו.

כמה מאיתנו מרגישים שדי! עכשיו אין מצב שאשתוק ואבליג כי זה ממש לא מתאים לי.

וכמה מאיתנו מרגישים שזה לא ממש הבן/בת זוג שבחרנו לחיות איתו…

 

הזוגיות שלך במשבר?  הגעת למקום הנכון!

על המשמעות החשובה והקריטית של המשבר במאמר שלפניך.  מוזמנ/ת לקרוא ליישם וכמובן לשתף.

 

"אורית (שם בדוי) היא אישה נעימה ושקטה הנוטה להבליג כבר זמן רב על התנהגותו של בעלה יאיר בחיי הנישואין. כן, היא הטיפוס המרצה הזה שתמיד מוותר על עצמו.

יאיר משתמש בשפה זולה ומזלזלת כלפיה, לא מתחשב בצרכיה, יוצא לבלות עם חבריו ומתאמן בחדר כושר כל השבוע . הוא לא נוכח בבית עימה ועם הילדים ולו במעט והתחושה היא של בדידות מרה.

עד ש…אחרי 10 שנים פתאום בום…הכל מתפוצץ! אורית לא מוותרת, ודורשת ממנו חד משמעית לשנות את התנהגותו ויחסו אליה. הם התחילו לריב על כל דבר ואת השתיקה רבת השנים החליפו צעקות יומיומיות…" מה עושים עכשיו?

 "ליאור ויעל (שמות בדויים)  נשואים כבר 7 שנים, הורים לליאל ותמר התאומות. מערכת היחסים היתה בסדר, עם זאת, בני הזוג לא ממש נכנסו לאינטימיות רגשית ותמיד השיח היה די רדוד של מה צריך ומה לא..ואך היה היום…התחושה היתה של מצב פרווה ושהרבה דברים לא באמת נאמרו בין בני הזוג..עד שאצל ליאל אובחנה המחלה הקשה- סרטן הדם וההורים עשו הכל למען הבראתה של  הילדה, עם זאת, פתאום החלו ויכוחים קשים יומיומיים בין ליאור ליעל והם כבר לא היו מסוגלים לנהל שיחה רגילה ופשוטה. על כל דבר ליאור התפרץ, ומנגד יעל החלה לזרוק משפטי תלונה שאגרה בתוכה מאז שהכירו"

 

מה קורה לנו?

אנחנו בני האדם מטבענו שואפים לנוע קדימה, לצמוח ולברוא מחדש.  אנחנו פועמים! מתפתחים, למדים ותמיד מתעצמים. עם זאת ברגע שישנו איזשהו מצב בו אנו מעכבים את עצמנו אנו מתחילים לחוש את המחנק ואת התיסכול בתוכנו. ואם לא עשינו כלום למען עצמנו ועצרנו את האושר הנכון לנו אנו נחווה משבר שיגיע ממקום אחר אשר יעמת אותנו ואת הזוגיות שלנו (כמו בדוגמא על ליאור ויעל שחוו קושי עם ביתם כדי לגלות בעצם שהרבה כעסים מושתקים ישבו במערכת הזוגית)

 

ועכשיו אגדיר – משבר בזוגיות

משבר בזוגיות הוא אותו הרגע הראשון שבו אני מבין שמשהו בי לא שלם במערכת הזוגית שלי.

המשבר האמיתי לא ממש קורה עכשיו, אלא למעשה הסדק שנוצר בעבר שרק הלך וגדל עם הזמן.

סדק..לא ממש נסגר לבד..אלא אם כן נבחר לטפל במצב.

זוגיות ,גם הטובה בניהן, לא תגיע לכאוס אם לא היה בה סדק/שבר שרק הלך והתרחב עד לאיזו חוויה שפשוט ריסקה לנו את מה שיש וכאן העניין!  משבר בזוגיות זוהי תמונת מצב למשהו שכבר התחיל מזמן ולא ממש יחסנו לו חשיבות. זמן להתעוררות.

נסו להיזכר כמה פעמים הבלגתם, כעסתם ובכל זאת לא ממש טיפלתם בעניין..

נסו להיזכר במשהו שמרגיז אתכם כבר זמן רב ואתם שותקים ושותקים תקופה ארוכה…

 

המשבר = ההתעוררות שלכם לעשות שינוי.

המשבר שאתם חווים עכשיו הוא ההתעוררות להצלחה שלכם.

זה התמרור שאומר לכם: "זה הזמן לעשות סדר! כדי שיהיה לכם טוב יותר!"

נכון שישנם מצבים בהם לא ניתן לגשר על הקושי והזוג בוחר להיפרד, אך ישנם זוגות רבים שבוחרים לתפוס את הגל של הקושי , ליצור הזדמנות ולצאת לטיפול זוגי שיציל את מערכת היחסים.

 

אז..מה הן 3 הסיבות החשובות לנצל את ההזדמנות ולצאת לטיפול זוגי

1.להבין שאתם בהתעוררות לשינוי ויש להפוך את הקושי שלכם להזדמנות! הזדמנות חדשה להתחיל בדרך חדשה טובה חזקה בריאה ונעימה יותר .
2.אתם הולכים לגלות שכל הקושי בניכם לא קשור לזוגיות שלכם בכלל אלא משהו שכל אחד הביא לתוך הקשר, מה שיצר סוג של התנגשות בין הצרכים הדומים/שונים שלכם.

  1. יקרים, לא משנה אך תסתכלו על זה ברב המקרים, כל עוד לא מצאתם את המקור האמיתי לקשיים במערכת הזוגית שלכם ובחרתם להיפרד ללא טיפול ממוקד רב הסיכויים שתחוו תקליט חוזר במערכת היחסים הבאה שלכם – הרי בלי הנגיעה וההוצאה של התפיסה הפנימית הגורמת לקושי בזוגיות שלנו נמשיך להתנהג כרגיל מתוך כוונה טובה וניפול שוב לאכזבות וכאב.

 

באהבה והצלחה

מירב ענבר – טיפול זוגי ומשפחתי 0524446724
האתר של מירב ענבר

השאר תגובה

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם