בואו מוכנים– לפני שאתם מתחילים בגישור גירושין חשוב שתגדירו מהו סדר העדיפויות שלכם ומהם המטרות החשובות יותר ופחות עבורכם. שימו לב להפריד בין הצהרות טקטיות לבין צרכים אמיתיים שלכם. חשוב למנוע מצב בו אתם מתעקשים על נקודה אך ורק בגלל שהיא חשובה לצד השני ולא בגלל שהיא חשובה לכם. לקריאה נוספת על הכנה לגישור גירושין, לחצו כאן.

לכו לטיפול– הליכי גירושין מייצרים מתח ועומס נפשי רב. הליכה לפסיכולוג או גורם מקצועי מוסמך אחר, יכולה לעזור לכם להתנהל מתוך שלווה ושיקול דעת בהליך הגישור גירושין שלכם. מניסיון ככל שתצליחו לפתור את הקשיים הרגשיים מחוץ לחדר הגישור כך תהיה התוצאה יותר טובה עבורכם.

קבלו ייעוץ נכון עבורכם– יועצים רבים שנמצאים מסביב אינם בהכרח פועלים בהתאם לצרכים ולאינטרסים שלכם. חשוב לקבל ייעוץ חיצוני בהליך גישור גירושין כדי לוודא שאתם מקבלים את הדרוש לכם ושנושאים חיוניים אינם נזנחים בהסכם הגירושין. על מנת ולוודא שהייעוץ שאתם מקבלים יעזור ויקדם אתכם ולא יגרור אתכם למלחמות ולקשיים נוספים, עליכם לוודא שהיועץ מציג בפניכם תכנית מקיפה המראה לכם מה קורה בסוף הדרך ולא רק בצעדים הראשוניים. חוכמה קטנה היא לייעץ לפעול באופן אגרסיבי בצעד הראשון, שיגרור נזק גדול בהמשך הדרך. נדרשת חוכמה גדולה כדי להשיג הישגים בלי קרבות. השתדלו לבחור יועצים שמייעצים בחוכמה.

שימרו על פרטיות הגישור– מותר לשתף יועצים וחברים קרובים בהליך הגישור (בתנאי שהם תומכים ולא מתסיסים כמובן), אך חשוב שלא תחשפו מידע אישי ורגיש על הצד השני- מידע שעלול לפגוע בעמקי נפשו של במידע ויגלה שסודותיו נגלו לזרים. משמעותה של חשיפת מידע אישי יכולה להיות הקצנה גדולה של השיח ועלולה להביא לכשלון הגישור.

השאירו את הילדים בחוץ– הילדים שלכם מסתכלים עליכם ולומדים מכם כיצד פותרים מחלוקות עם בני הזוג. ככל שתלמדו אותם שהפתרון נעשה בצורה מעליבה ובטונים גבוהים, כך הם יפעלו בחייהם הזוגיים ומול ילדיהם בעתיד. ומאידך ככל שתלמדו אותם שאפשר לפתור מחלוקות קשות במילים, כך הם ירווחיו כלים טובים לעתיד וחיי זוגיות בריאים ומאושרים יותר. זכרו שבן הזוג שלכם בגישור הוא/היא ההורה של הילדים והשותף/ה שלכם לכל ימי חייכם לגידולם. קשיים שתערימו על ההורות של הצד השני יובילו לקשיים לילדיכם ולפגיעה בהם. על כן דאגו לומר את החשוב לכם בתוך חדר הגישור ובשום אופן לא דרך הילדים או בקרבתם.

הגדירו דרכים לפתור משברים עתידיים– נכון שלא ניתן לנבא את כל התרחישים שיקרו במהלך השנים לאחר הגירושין אך בכל זאת כדאי להגדיר שיטות ודרכים מקובלות לפתרון מחלוקות עתידיות. בין היתר תוכלו להגדיר שימוש ביועצים חיצוניים, שימוש במגשר, התייעצות עם הילד וכל דרך אחרת שתהיה מקובלת על שניכם ותייצר לכם ביטחון.

ודאו שהחסרונות של בן זוגכם מקבלים מענה בהסכם הגירושין– אתם מכירים את בן הזוג שלכם, אתם יודעים מהם יתרונותיו ומהם חסרונותיו. דאגו שבתוך הסכם הגירושין יש מנגנונים לפתרון מצבים בהם אתם רגילים שהצד השני מתקשה לעמוד. נסו ככל הניתן להימנע מלהניח מכשול בפני עיוור. לדוגמא אם אתם יודעים שהצד השני מתקשה לדייק בזמנים, קבעו מנגנונים יותר גמישים בכל הקשור לקביעת זמני מפגש עם הילדים.

נדב נישרי, מגשר מומחה בגישור גירושין ובגירושין בהסכמה

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי
דילוג לתוכן