קורס גישור גירושין מורחב ופרקטיקום בגישור גירושין

הקורס המוביל והמקיף בישראל. 

 

הקורס מיועד לאנשים הרוצים לעסוק בגישור גירושין באופן מעשי. 

 

קורס חדש נפתח רק פעם אחת בשנה.

 

 

ברוכים הבאים לקורס התמחות בגישור גירושין בהנחיית המגשר נדב נישרי. קורס מקיף המספק כלים מעשיים והבנה מעמיקה בתהליכים העוברים על המשפחה בגירושין. במהלך הקורס תלמדו שיטות עבודה וגישות שונות שיעזרו לכם לנווט את תהליך הגישור אל קרקע בטוחה לטובת כל בני המשפחה וליצירת שותפות חדשה בין ההורים גם אחרי שהסכם הגירושין יקבל תוקף רשמי.

שיטת העבודה אותה מעביר נדב נישרי במהלך הקורס, נוצרה מניסיון שנצבר במאות גישורים מוצלחים בהם גישר נדב. הגישה של נדב רואה בתהליך הגישור בגירושין, הזדמנות לצמיחה מתוך המשבר וליצירת מציאות טובה יותר עבור כל בני המשפחה. משכך פועל נדב לאורך כל התהליך בגישה חיובית ודואג להעצים את שני ההורים שבחדר ולתת להם כלים לתקשורת טובה יותר. כלים שמועברים בהמשך גם לילדים ומספקים להם יציבות וביטחון. הבסיס שנבנה במהלך הגישור וההסכמות אליהן מגיעים בני הזוג לאורך התהליך, מאפשרים הגעה נעימה ובטוחה להסכמות בכל הנושאים שעל הפרק. סגנונו האישי של נדב וניסיונו הרב, הובילו ליצירת דרך פעולה חדשנית המכוונת לשימוש במשבר הגירושין, כמנוף ליצירת מערכת יחסים חדשה ומשופרת בין ההורים גם אחרי הגירושין.

 “כאשר מנהלים את תהליך הגישור בצורה נכונה, יכול משבר הגירושין להפוך, בעבור שני ההורים, להזדמנות לשינוי והתמרה במערכת היחסים בין בני המשפחה.  תהליך הגישור, עוזר למגושרים להתמקד באינטרסים, בצרכים וברגשות אותם הם חווים, על מנת וליצור מכנה משותף ביניהם ולמען יצירת נקודת מוצא נוחה, לבניית חיים חדשים וטובים יותר.” נדב נישרי

הקורס מיועד לבוגרי קורס גישור בסיסי (גם כאלו שלא למדו אצל נדב נישרי), לבוגרי קורס פרקטיקום בתביעות קטנות ולבוגרי תואר שני ביישוב סכסוכים, המעוניינים לעסוק באופן מעשי ומקצועי בגישור  גירושין. 

במהלך הקורס, ינתח נדב יחד עם הלומדים בכיתה תיקי גישור אמיתיים, מתוך ניסיונו הרב בתהליכי גישור. בנוסף ישולבו תרגילי העשרה וסימולציות להפנמת התיאוריה והפרקטיקה. במסגרת הקורס יוקרן גישור גירושין אמיתי שגישר נדב נישרי (הגישור צולם בהסכמת בני הזוג)

 מילה אישית למתעניינים בקורס התמחות בגישור גירושין:

המחשבה לפתוח קורס התמחות בגישור גירושין נמצאת בראשי מזה שנים. לאורך השנים ראיתי כיצד המצב בו מגשרים אינם יכולים לצבור ניסיון מעשי בגישור גירושין, אינו משתנה. המציאות בעולם הגישור היום, היא שניתן ללמוד בקורסים מקצועיים או אקדמאיים נפלאים ולחוות את הרגשת הסיפוק הנפלאה, שחווה מגשר בסיומו של תהליך הגישור. אך למצער, את הניסיון המעשי הנדרש לעיסוק בגישור, מתקשים המגשרים לצבור. יתר על כן, פעמים רבות, אלו שיוצאים לדרך לבדם חווים קשיים ותסכולים רבים הנובעים מחוסר ידע והבנה בתחילת הדרך. בנוסף לכך קיימת תפישה שלא ניתן להתפרנס מגישור בישראל. לדעתי הגישה שגויה ומייצרת מצג שווא הפוגע במגשרים המוותרים מראש על הניסיון לפרוח בתחום הגישור. כל אלו מובנים וברורים לכל מי שפועל בתחום הגישור ורוצה להשתלב ולהתפתח בו. מטרתי בקורס ההתמחות בגישור גירושין, היא לתת לדור החדש של המגשרים את הידע, הכלים, הניסיון המעשי שיעזרו להם לעזור לזוגות בחדר הגישור בצורה הטובה ביותר ויעזרו להם לבנות מוניטין ושם שמושך לקוחות נוספים.


מה לומדים בקורס גישור גירושין בגישת נדב נישרי

סילבוס קורס גישור גירושין, מקיף את כלל ההיבטים הנדרשים לתהליך גישור גירושין,  כמו: היבטים רגשיים, היבטים משפטיים, דרכים להתמודדות עם משברים,  תקשורת בין – אישית, טרנספורמציה ביחסים ועוד. כל אלה במטרה להניח יסודות איתנים ליצירת גישור מוצלח.

בוגרי קורס גישור הגירושין המורחב שיסיימו את הקורס בהצלחה יוכלו להמשיך לקורס הפרקטיקום (התנסות מעשית) בגישור גירושין של נדב נישרי

פרקטיקום בגישור גירושין

הקורס הוא הקורס המעשי והמקיף ביותר בישראל למגשרי גירושין. במסגרת הקורס יכנס כל מגשר הלומד בקורס לשני גישורי אמת בהם הוא יגשר באופן פעיל יחד עם נדב נישרי.

במהלך הפרקטיקום יתקיימו מפגשים של המגשרים הלומדים בקורס לצורך דיון בדילמות שיעלו בגישורים ולצורך שיתוף הדדי בחוויות של כל מגשר מהגישורים שגישר. בצורה זו יוכלו המגשרים לקבל שיקוף על הגישורים שביצעו וללמוד מניסיון אחרים בו זמנית.

הקורס מיועד לבוגרי קורס גישור הגירושין המורחב המעוניינים להתנסות באופן מעשי בגישורי אמת. קורס הפרקטיקום בגישור גירושין מאפשר למשתתפים בו, לגשר בעצמם בגישורי אמת באופן אקטיבי ולא כצופים מהצד, יחד עם נדב.

בוגרי הקורס ממליצים:

 

להמלצה של עו”ד איריס הרמתי, לחצו כאן

להמלצה של עו”ד סיגל ברנע, לחצו כאן

להמלצה של המגשר והיועץ הזוגי נתי דריימן, לחצו כאן

סילבוס קורס גישור גירושין מורחב

שיעור 1הטמעת הגישה החיובית במשבר הגירושין – ראיית המשבר כהזדמנות לגדילה ולצמיחה.
הכרת הגישור השונות בגישור בהקשר לגירושין: גישור טרנספורמטיבי, גישור נרטיבי וגישור הסכמי.
ההבדל בין גישור להליכים משפטיים
שיעור 2מציאת פתרונות יצירתיים
הומור בגישור
כיצד מתנהל הקשר בין המגשר לצדדים בתקופת הגישור ובין הפגישות
שיעור 3שיחת פתיחה
הסכם פתיחת הגישור
זיהוי מקרי קיצון והתאמה לגישור
העצמה בתהליך גישור
שיעור 4שאילת שאלות
ניהול משברים
גישור בזוג
שיעור 5הכרת מנגנונים ביולוגיים ופסיכולוגיים
זיהוי מטרות ואינטרסים משותפים
זיהוי מטרות ואינטרסים אישיים
יצירת סביבה תומכת בגירושין
איסוף מידע ונתונים
שיעור 6הכרת מונחים משפטיים
מערכת בתי הדין הרבניים ובתי המשפט לענייני משפחה
מרוץ הסמכויות
אישור הסכם גירושין בבית הדין הרבני ובבית המשפט לענייני משפחה
שיעור 7קביעת זמני הורות
יציאה לחו”ל
ערבי חג, חופשים וימי חול המועד
שיעור 8חלוקת רכוש ומיטלטלין
התמודדות עם סוגיות בתחום המקרקעין
שיעור 9הסדרים זמניים
כיצד יכולים ההורים להקל על הילדים
שיעור 10מזונות ומדור
שיעור 11חלוקת זכויות פנסיוניות
שיעור 12התמודדות עם בני זוג חדשים
מקומה של המשפחה המורחבת בגירושין
שיעור 13שימוש ביועצים חיצוניים
מקומם של עורכי דין בגירושין
שיעור 14תקשורת הורית אחרי הגירושין
מנגנונים לפתרון מחלוקות
שיעור 15גירושין בשיתוף פעולה
שיעור 16סדנא לכתיבת הסכם גירושין
שיעור 17איך מסבירים לילד על הגירושין
התמודדות עם קשיים של הילדים בהליכי גירושין
שיעור 18אתיקה  בגישור
שיעור 19התמודדות עם משברים בגישור
איך להביא את השני השני לחדר הגישור?
שיעור 20שיעור סיכום וחזרה על עיקרי הקורס
עוה"ד איריס הרמתי
עוה"ד איריס הרמתי
קרא עוד
"אז למה בחרתי ללמוד קורס גישור גירושין אצל נדב נישרי? בשל השילוב הייחודי והכל כך חשוב שנדב עושה בקורס בין תיאוריה לפרקטיקה, כיון שמדובר בקורס איכותי שעדיין לא היה כמותו בארץ ואותו בדיוק חיפשתי- קורס לימוד תיאורטי מעמיק ומקצועי בשילוב פרקטיקום בתהליכי גישור גירושין אמיתיים!! כיון שנדב מביא איתו ידע מקצועי נרחב ונסיון פרקטי עשיר, ובעיקר כיון שמעבר למקצועיות והידע הנרחב שלו, נדב מביא איתו חכמה ורגישות, אמונה בתהליך ותשוקה גדולה למקצוע הגישור."
נתי דריימן
נתי דריימן
קרא עוד
"כתלמיד בקורס פרקטיקום במשפחה אצל המגשר נדב נשרי היקר אני רוצה לשתף אתכם בחוויה שלי בקורס, ראשית ישנם שאומרים שהחינוך הטוב ביותר מתחיל בדוגמא האישית, אצל נדב הדוגמא האישית היא יוצאת דופן לטובה קודם כאדם, תמיד עם חיוך גדול על הפנים, תמיד בפנים מאירות, השיח והשפה שלו, הם בצורה מלטפת רכה ומכילה, וכך גם הקורס מועבר בצורה מיוחדת עם דגש רב על התוכן הרב שנלמד בקפידה, מתוך אותה נועם ורכות של אישיות יוצאת דופן, הקורס בנוי על שיח מעורב ומשתף בין כל המשתתפים, מה שהופך אותו לעירני, פעיל, ומועיל במיוחד, מבחינה לימודית מעשית, אני רואה זאת כזכות גדולה להכיר אדם עם אישיות מיוחדת כנדב, ולהיות תלמיד בכיתת לימוד בקורס פרקטיקום במשפחה מיוחד שכזה."
כנרת ארנון עמר
כנרת ארנון עמר
קרא עוד
ממליצה בחום רב. אני לומדת כרגע אצל נדב קורס פרקטיקום בגישור גירושין. הקורס מעניין מאוד, נדב מעביר אותו בצורה מסודרת וברורה, יש זמן לשאלות ודיונים עד שמגיעים להבנה עמוקה של הגישה. והכי חשוב האישיות והאופי המאוד מכילים וסבלניים של נדב משפיעים על התהליך הפנימי שאני עוברת כדי להיות מסוגלת לגשר. כדאי לכם.
הקודם
הבא

שאלות ותשובות:

ש: האם כל מי שלומד בקורס גישור הגירושין יוכל להמשיך גם לפרקטיקום?

ת: הכניסה לחדר הגישור בגירושין כרוכה בידע מעשי רב וביכולות אישיות מסויימות שאינן קיימות אצל כל אחד. על כן רק בוגרי קורס הגישור גירושין שיסיימו את הקורס בהצלחה ויימצאו מתאימים על ידי המרצה, יורשו להיכנס לפרקטיקום בגישור גירושין בסיום הכשרתם.

 ש: האם מקבלים תעודה?

ת: כן. בסיום הקורס יקבל כל בוגר תעודה המעידה שסיים בהצלחה קורס גישור גירושין מורחב (100 שעות אקדמאיות) מטעם נדב נישרי

ש: למה כדאי לי להירשם לקורס גישור הגירושין המורחב?

ת: אם את/ה רואה את הייעוד שלך כמגשר/ת בין זוגות אז זהו הקורס המקיף והמעשי ביותר שתוכלו לקבל כיום. העיסוק בגישור גירושין מצריך הבנה מקיפה וניסיון עשיר כדי להתמודד עם המורכבות שבחדר הגישור כשמשפחה נמצאת במשבר. הפחד והחשש בו נמצאים בני זוג בהליכי גירושין, מצריך דמות מקצועית היודעת את עבודתה באופן הטוב ביותר. את כל אלו ועוד תוכלו לקבל בקורס גישור הגירושין ובפרקטיקום של נדב נישרי.

ש: כמה תלמידים יהיו בכיתה?

ת: הקורס מיועד לעד 15 משתתפים.

ש: מהם תנאי הקבלה לקורס?

ת: הקורס מיועד לבוגרי קורס גישור בסיסי (גם כאלו שלא עברו את קורס הגישור הבסיסי אצל נדב נישרי). 

ש: מהו אורך הקורס?

ת: הקורס מתפרש על פני 100 שעות אקדמאיות (25 מפגשים שבועיים)

ש: מתי יתחיל הקורס? 

 ת: ב-2/11/21

ש: היכן יתקיים הקורס?

ת: הקורס יתקיים ברחוב רש”י 6 בתל אביב.

ש: האם מי שלמד קורס גישור בסיסי או קורס גישור גירושין במקום אחר יכול להיכנס לפרקטיקום?

ת: מאחר והגישורים בפרקטיקום הינם גישורי אמת בהם אנו עוסקים בדיני נפשות, הכניסה לחדר הגישור דורשת מהמגשר לעבור הכנה מעמיקה ומקיפה. מפאת מיעוט שעות ההכשרה הקיימות בקורסים אחרים, מגשרים שעברו הכשרה בקורסי גישור גירושין של 40 שעות אקדמאיות ובקורס הגישור הבסיסי, לא קיבלו במהלך ההכשרה את כל הכלים הנדרשים לצורך כניסה חלקה ובטוחה לחדר הגישור. על כן לא תתאפשר השתתפות בפרקטיקום למי שלא יסיים בהצלחה את קורס הגישור גירושין המורחב שמעביר נדב. 

ש: האם כל מי שלומד בקורס גישור הגירושין יוכל להמשיך גם לפרקטיקום?

ת: הכניסה לחדר הגישור בגירושין כרוכה בידע מעשי רב וביכולות אישיות מסויימות שאינן קיימות אצל כל אחד. על כן רק בוגרי קורס הגישור גירושין שיסיימו את הקורס בהצלחה ויימצאו מתאימים על ידי המרצה, יורשו להיכנס לפרקטיקום בגישור גירושין ביום הכשרתם.

ש: כמה גישורים עושים בפרקטיקום?

ת: כל אחד מהלומדים בקורס שיימצא מתאים לשלם הפרקטיקום, יגשר בעצמו (גישור בזוג) בשני גישורים אמיתיים. בנוסף ייערכו מפגשי ניתוח ותיאור מקרה של כל גישור כך ששאר המגשרים בכיתה יוכלו ללמוד גם מהתיקים האחרים שגושרו במהלך הקורס. במקרים בהם הדבר יתאפשר מבחינת בני הזוג שנמצאים בתהליך הגישור, יתאפשר למגשרים נוספים לצפות בגישור מהצד או בתיעוד וידאו שלו.

 ש: האם מקבלים תעודה?

ת: כן. בסיום הקורס יקבל כל בוגר תעודה המעידה שסיים בהצלחה פרקטיקום בגישור גירושין מטעם נדב נישרי.

ש: האם התיקים המגושרים בפרקטיקום יכולים להיחשב למניין התיקים הדרושים להיכנס לרשימת המגשרים בבית המשפט?

ת: כן. בוגרי הפרקטיקום יוכלו להציג את פסק הדין שניתן בתיק בו הם גישרו בפני יחידת הגישור במשרד המשפטים בבואם להיכנס לרשימת המגשרים (לכשתיפתח הרשימה).

ש: למה כדאי לי להירשם לקורס הפרקטיקום?

ת: אם את/ה רואה את הייעוד שלך כמגשר/ת בין זוגות אז זהו הקורס המקיף והמעשי ביותר שתוכלו לקבל כיום. העיסוק בגישור גירושין מצריך הבנה מקיפה וניסיון עשיר כדי להתמודד עם המורכבות שבחדר הגישור כשמשפחה נמצאת במשבר. הפחד והחשש בו נמצאים בני זוג בהליכי גירושין, מצריך דמות מקצועית היודעת את עבודתה באופן הטוב ביותר. את כל אלו ועוד תוכלו לקבל בקורס גישור הגירושין ובפרקטיקום של נדב נישרי.

ש: מהם תנאי הקבלה לקורס?

ת: הקורס מיועד לבוגרי קורס הגישור גירושין המורחב של נדב נישרי. בנוסף כל מי שירצה להירשם יידרש לשוחח עם נדב קודם להרשמה על מנת ולוודא שיש התאמה במטרות.

 ש: מי יהיו המגושרים בפרקטיקום?

ת: המגושרים בחדר הגישור יהיו זוגות שפונים לנדב בבקשה שיגשר ביניהם. 

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ולקבלת המדריך המקוצר לגישור גירושין

ככל שתדעו יותר על תהליך הגירושין, כך תנהלו אותו טוב יותר עבורכם ועבור ילדיכם. המדריך המלא לגישור בתהליך גירושין, נכתב עבור כל מי שרוצה לפתור את המחלוקות עם ההורה השני בדרך של דיאלוג ושיתוף פעולה ורוצה להימנע מהליכים משפטיים יקרים ולוחמניים.

*ניתן לקבל את החוברת  בדוא”ל או בהודעת וואטסאפ.

× מענה מיידי
דילוג לתוכן