הסכם זוגיות / הסכם ממון

בונים ומחזקים את הקשר הזוגי בתהליך גישור

רגע לפני שאתם ממסדים את הקשר ביניכם, בואו לדבר על העתיד המשותף ולוודא שאתם הולכים לאותו מקום.

עומדים להתחתן? קודם כל שיהיה במזל טוב.

רגע לפני שתיכנסו מתחת לחופה חשוב שתדברו על המשמעות העמוקה והאמיתית של החתונה שלכם. חתונה היא לא רק האירוע החגיגי. חתונה היא הצהרה של בני הזוג אחד כלפי השני ושל שניהם כלפי שאר העולם, שהם מחויבים זה לזה לשארית חייהם. אך רגע, לפני שאתם מצהירים ומתחייבים זה לזה, האם חשבתם על מה אתם מתחייבים?

זוגות רבים שמחליטים להתחתן לא מנהלים שיחות מעמיקות על משמעות הזוגיות בצורה מעמיקה. הרבה פעמים כל אחד מבני הזוג בונה לעצמו תפיסת עולם אישית משל עצמו לגבי השאלות איך תיראה הזוגיות בעתיד ואיך יתנהלו בני הזוג מול האתגרים שיבואו (ילדים, קריירה, כלכלה וכו’). מהניסיון הרב שצברנו בעבודה עם אלפי זוגות, למדנו שמערכות יחסים רבות נגמרו בפרידה וגירושין מאחר ובתחילת הדרך בני הזוג לא הגדירו מטרות משותפות ולא תכננו את חייהם המשותפים. אותם בני זוג, פשוט זרמו עם החיים והתפלאו לגלות (בדרך כלל אחרי שהגיעו הילדים) שהם רואים באופן שונה את הזוגיות שלהם. רק שאז היה כבר מאוחר מדי מכדי לתקן ולשנות.

מה זה הסכם זוגיות?

הסכם זוגיות הוא הסכם המשקף הסכמות בין בני זוג שרוצים לוודא ששניהם רואים את השותפות ביניהם עין בעין. במסגרת תהליך יצירת הסכם הזוגיות אנו עוברים עם בני הזוג על כל התחומים המרכיבים זוגיות כגון: ילדים, קריירה, אינטימיות , תקשורת, כלכלה, חלוקת תפקידים, מגורים וכו’. במהלך התהליך אנו מפרקים את כל הנושאים הללו לחלקים קטנים ועוזרים לבני הזוג לגבש הסכמות שיגדירו ויסדירו כיצד הם יתמודדו עם כל אחד מהנושאים.

בשלב השני של תהליך בניית הסכם זוגיות, אנו מתמודדים עם השאלה מה יקרה אם הזוגיות תסתיים. בשלב זה שמתרחש בדרך כלל לאחר שכבר ביססנו בסיס איתן, ניתן להתמודד עם השאלות הקשות שעלולות לקרות אם תהיה פרידה. חלק זה של התהליך הוא דומה במשמעותו להסכם ממון שמסדיר בצורה פורמאלית את הפרידה ואת חלוקה הממון האישי והמשותף. במסגרת תהליך גישור להסכם זוגיות והסכם ממון ניתן לבנות מנגנונים יצירתיים שיתאימו למציאות העתידית המשתנה. משמעות הדבר היא שניתן להחליט בין היתר האם יש הבדלים בין פרידה שהתקיימה כעבור שנה לפרידה שתקרה (חו”ח) אחרי 20 שנה? האם יש הבדל בין פרידה בלי ילדים לפרידה עם? ובאופן כללי לבסס פתרונות שיתאימו ליעדים ולמטרות שהגדירו בני הזוג בפרק הסכם הזוגיות.

האם הסכם זוגיות פוגע בזוגיות?

ממש לא. הסכם זוגיות דווקא עוזר לבנות את הקשר הזוגי. במהלך תהליך יצירת הסכם הזוגיות, מתחזק הקשר בין בני הזוג מאחר וביחד הם בונים יחד ובשיתוף פעולה מלא את עתידם המשותף.  ככל שההסכם נעשה בשלב יותר מוקדם (ובעיקר לפני שמגיעים הילדים) כך יכולים בני הזוג להנות מחופש פעולה נרחב יותר ולוודא שהם מכוונים לאותה מטרה בכל הקשור לעתידם המשותף. עצם השיח על הזוגיות ועל איך שהיא תיראה מגבש את הקשר הזוגי ומחזק אותו ברמות שבני הזוג לא הכירו קודם.

מה קורה בסיום תהליך בניית הסכם זוגיות?

בסיום התהליך אנו מעלים את כל ההסכמות שהושגו על הנייר ומעבירים אותם לעיון בני הזוג. לאחר שהם מאשרים שהכל תקין ומוסכם ניתן (אם רוצים) לתת להסכם תוקף של פסק דין בבית המשפט או בחתימת נוטריון.

יתרונות הסכם זוגיות

מה ההבדל בין הסכם זוגיות להסכם ממון

הסכם ממון עוסק בשאלה מה יקרה אם בני הזוג ייפרדו לעומת הסכם זוגיות שעוסק גם בשאלה איך תיראה הזוגיות ומה צריך לקרות כדי שכל אחד מבני הזוג יהיה מאושר בזוגיות וגם בשאלה מה יקרה אם הזוגיות תסתיים. הסכם זוגיות יכול להכיל בתוכו גם הסכם ממון. משמעות הדבר היא שיהיה הסכם מפורט שיסדיר גם מה צריך לקרות כדי שהזוגיות תצליח וגם מה יקרה אם היא תיכשל.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לשיחת ייעוץ ראשונית ולקבלת המדריך המקוצר לגישור גירושין

ככל שתדעו יותר על תהליך הגירושין, כך תנהלו אותו טוב יותר עבורכם ועבור ילדיכם. המדריך המלא לגישור בתהליך גירושין, נכתב עבור כל מי שרוצה לפתור את המחלוקות עם ההורה השני בדרך של דיאלוג ושיתוף פעולה ורוצה להימנע מהליכים משפטיים יקרים ולוחמניים.

*ניתן לקבל את החוברת  בדוא”ל או בהודעת וואטסאפ.

× מענה מיידי
דילוג לתוכן