גירושין בהסכמה

למי מיועד הליך גירושין בהסכמה

כאשר שני בני הזוג מחליטים ביחד שנישואיהם הסתיימו ושהם רוצים בהסכמה מלאה של שניהם להתגרש, הם יכולים לבצע בעזרת מגשר גירושין, את הליך הגירושין בהסכמה. הליך גירושין בהסכמה מיועד לזוגות אשר מעוניינים לסיים את קשר הנישואין בצורה טובה ובמינימום קושי ולאלו שמבינים שאחרי הגירושין הם עדיין יצטרכו למצוא דרכים להסתדר זה עם זו. כאשר שני בני הזוג הגיעו באופן עצמאי להבנה שהנישואין נגמרו, ניתן להפחית את המתח והחשש באופן דרמטי במסגרת הליך גירושין בהסכמה בגישור. בגירושין בהסכמה בשונה מהליכי גירושין אחרים, עוצמת הרגשות והכעסים של אחד הצדדים שנפגע כתוצאה מעזיבתו של השני, יורדת בצורה דרמטית ובכך מתאפשר להגיע להסכם גירושין בהסכמה בצורה עניינית ופרקטית בהרבה מאשר במקרים בהם הרגש הוא השולט בתהליך.

 

מהם גירושין בשיתוף פעולה

גירושין בשיתוף פעולה הם הליכי גישור גירושין בהם מבינים שני בני הזוג שרק אם יפעלו בשיתוף פעולה ובתאום ובשקיפות אחד עם השני, יצליחו להגיע להסכם אשר יספק את שניהם ואת צרכי ילדיהם. בגירושין בשיתוף פעולה עוזר מגשר הגירושין לשני בני הזוג לנהל את המו”מ שביניהם על סוגיות הילדים, הרכוש ושאר הנושאים החשובים להם להמשך חייהם, בצורה שאינה תחרותית ואינה כרוכה במלחמה אחד בשני. מו”מ הנעשה בשיתוף פעולה עוזר לבני הזוג להתמודד יחד מול הבעיה לעומת מקרים בהם טועים הצדדים לחשוב שהבעיה היא הצד השני.

מגשר גירושין בהסכמה

מגשר גירושין בהסכמה הוא מגשר מומחה בגירושין החבר בלשכת המגשרים בישראל ומחוייב לכללי האתיקה והמקצועיות של הלשכה. מגשר גירושין בהסכמה מתמחה בפירוק התנגדויות רגשיות וענייניות אצל בני הזוג ובכל עוזר להם לשים את עיקרי הדברים על השולחן ואת האלמנטים המפריעים בצד. יחד עם גישתו העניינית של מגשר הגירושין בהסכמה, הוא עוזר לבני הזוג המתגרשים לפרוק מטענים רגשיים שעדיין קיימים ביניהם בצורה של שיחה פתוחה ועם כללי משחק ברורים לשני הצדדים.

על מנת ולבחור מגשר גירושין בהסכמה, יש להיפגש עימו טרם התחייבות להתחלה בהליך גירושין בהסכמה ולהתרשם מניסיונו ומסגנונו של המגשר גירושין בהסכמה. רק במידה והמגשר גירושין בהסכמה הצליח לתת לכם תחושת ביטחון ויציבות, תוכלו להמשיך איתו בתהליך הגירושין בהסכמה.

הסכם גירושין בהסכמה

הסכם גירושין בהסכמה הוא הסכם המושג בסיום הליך הגישור גירושין בהסכמה. הסכם הגירושין בהסכמה כולל את כלל הנושאים החשובים לסיום הנישואין ולקבלת הגט. רשימת הנושאים המופיעה בהסכם הגירושין בהסכמה מורכבת מנושאים אשר לבני הזוג המתגרשים היה חשוב לדון בהם יחד עם נושאים נוספים שהעלה מגשר הגירושין בהסכמה במהלך הגישור גירושין בהסכמה. אורכו של הסכם גירושין בהסכמה הינו בין 9 ל- 13 עמודים בדרך כלל. הצורך בהסכם ארוך ומקיף נובע מתוך הצורך לוודא שלא יצוצו נושאים בעייתיים בעתיד ללא שהוסדרו מנגנונים נכונים לפתרונם מבעוד מועד.שיתוף פעולה בגישור גירושין

הסכם הגירושין בהסכמה מוגש בסיום הליך הגישור גירושין בהסכמה, לבית המשפט לענייני משפחה שם חותם ומאשר אותו שופט. על מנת ולאשר את ההסכם ולתת לו מעמד של פסק דין מוודא השופט שזכויות הילדים לא נפגעו בהסכם הגירושין בהסכמה ושאין אלמנטים של כפייה בתוך ההסכם. לאחר שמוודא השופט את תקינות ההסכם שהכין מגשר הגירושין בהסכמה, הוא חותם אליו ונותן לו מעמד של פסק דין.

לאחר החתימה של השופט על הסכם הגירושין בהסכמה, פונים בני הזוג המתגרשים לבית הדין הרבני שם הם מקיימים את טקס הגירושין (סידור הגט). המפגש עם בית הדין הרבני אינו כולל דיון אלא רק את ביצוע הטקס מאחר ובני הזוג כבר קיבלו את אישורו של השופט להסכם הגירושין בהסכמה.

גירושין בהסכמה עם ילדים

גירושין בהסכמה עם ילדים מאפשרים  להורים להגדיר את סדר העדיפויות הנכון עבורם ועבור ילדיהם ולשמור עליו. במהלך הגישור בגירושין בהסכמה מגדירים ההורים בצורה ברורה ועניינית את הצרכים של כל אחד מהילדים ושל כל הילדים ביחד ופועלים במשותף לוודא שבמסגרת הסכם הגירושין בהסכמה, יקבלו הילדים את הדרוש להם. לדוגמא כאשר ברור שאחד הילדים רגיש יותר מאחרים, יכולים ההורים להגדיר את הדרך הנכונה כיצד לפעול לטובת הילד וכיצד להיות הורים שיעזרו לו לצאת ממצוקתו שככל הנראה תועצם עקב הגירושין. מחקרים רבים הוכיחו שהורים אשר התגרשו בגירושין בהסכמה, הפכו להורים מעורבים יותר בחיי ילדיהם ובכך שיפרו רבות את מצבם הנפשי של הילדים.

במסגרת הליך גירושין בהסכמה עם ילדים, ניתן להגדיר מנגנונים ברורים להתנהלות ולחינוך הילדים ודרכים ברורות ומוסכמות לפתרון מחלוקות עתידיות בנוגע לילדים. סוגיית הניכור ההורי ממנה סובלים הורים רבים שהתגרשו במסגרת הליכי גירושין מלחמתיים בבתי המשפט, נחסכת להורים שהתגרשו בגירושין בהסכמה מאחר ורמת המתח נעלמת וכללי המותר והאסור ברורים.

גירושין בהסכמה בלי ילדים

כאשר אין ילדים ניתן לקיים הליך גירושין בהסכמה בלי ילדים אשר יכלול רק את הנושאים הרכושיים במידה ויש ובמידת הצורך יסדיר את מערכת היחסים העתידית בין בני הזוג המתגרשים. הליך גירושין בהסכמה בלי ילדים הוא הליך קצר משמעותי מכל דרך אחרת לגירושין ועלותו נמוכה ביותר.

עלות ניסוח הסכם גירושין בהסכמה

עלות ניסוח הסכם גירושין בהסכמה תלויה בכמות השעות אשר נדרשו להגעה ולהכנה של הסכם הגירושין בהסכמה. בדרך כלל נמשך הליך גישור גירושין בהסכמה כעשר עד חמש עשרה שעות (10-15) עבודה נטו של המגשר. פרק הזמן שלוקח להגעה להסכם יכול להיות בין שבועיים למספר חודשים בהתאם לצרכים של בני הזוג המתגרשים. זמן ההכנה של הסכם גירושין בהסכמה הינו שעתיים עד שלוש שעות. מבחינת עלויות עם כן ובכפוף כאמור לכמות השעות בפועל שנמשך הגישור בגירושין בהסכמה, ניתן לומר שעלות הכנת וניסוח הסכם הגירושין תהיה בין 5000 ש”ח ל- 12,000 ש”ח לשני הצדדים ביחד.

מהם גירושים בהסכמה?

גירושים בהסכמה הינם גירושים אשר בהם שני בני הזוג מחליטים בשיתוף פעולה ובידיעה ובהסכמה של שני הצדדים, להתגרש ולסיים את הנישואין. בגירושים בהסכמה יכולים שני בני הזוג להגיע להסכם גירושים שיהיה מקובל על שניהם ויכלול את כלל הנושאים החשובים להם ולילדיהם להמשך חייהם גם לאחר הגירושים.

השאר תגובה

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם