מקרה גישור גירושין – הודעה על גירושין

תאור מקרה גישור גירושין – הודעה על גירושין

רינה ורועי חיים בזוגיות יציבה ומאושרת. הם התחתנו לפני שש עשרה שנים ויש להם שלושה ילדים, כלב, בית ומשכנתא שמכבידה. הכל היה נראה טוב ושליו עד לחג הפסח האחרון. במהלך הסדר פרץ ריב גדול בין רינה ורועי. הריב עצמו לא היה על נושא מהותי מדי, אבל היו עדים לו גם הילדים, ההורים של רועי ואחותה של רינה וילדיה. בדיעבד נראה היה שעצם הנוכחות של העדים גרמה הן לרועי והן לרינה להגיב בצורה תוקפנית יותר מהרגיל. מילים קשות עפו באוויר יחד עם איומים והשמצות ועל המשפחה האידילית צנח משבר.

כעבור שבוע רינה חשבה שהרוחות נרגעו. היא ורועי חזרו לדבר ואף לגעת, כפי שהיה קודם לאירוע והם אפילו הספיקו לטייל ביחד עם הילדים במהלך חול המועד. רינה זוכרת שהיא אפילו סיפרה לחברתה שירלי שהיא שמחה שלה ולרועי יש זוגיות חזקה, שגם אם יש ריבים גדולים הם מתגברים וממשיכים הלאה כאילו לא קרה דבר.

בעיניו של רועי המציאות נראתה אחרת. רועי הרגיש שהמילים שרינה אמרה לו מול עיניו המשתאות של אביו- הן בלתי נסלחות. אמנם הוא חזר “לשחק” את תפקיד הבעל התומך והמבין אך בתוך תוכו התחיל לקנן הספק לגבי הזוגיות שלו ושל רינה. לראשונה הוא אפילו התחיל לערער בגירושין.

וכך עברו החודשים עד שהגיע החופש הגדול. ביום בו חגגו הילדים את היציאה לחופש, ביקש רועי מרינה לבוא אתו לפגישה בבית קפה. רינה מאוד התרגשה לקראת הדייט. היא חשבה שהנה רועי מביא לה מתנה מפנקת או אפילו סתם רוצה ליהנות מחברתה. כאשר רועי החל לדבר תוך כדי שהוא מביט לרצפה, רינה הרגישה שעולמה חרב עליה.

רועי ניסה להסביר לרינה שהוא מרגיש מיצוי בזוגיות ושלא טוב לו. הוא אמר שהוא מוכן לקחת אחריות על העתיד לבוא מבחינה כלכלית ושהוא מבטיח שלרינה ולילדים לא יחסר דבר. רינה לא הצליחה להבין את מה שרועי אומר. מילותיו נשמעו לה כחסרות כל היגיון. היא לא הצליחה להבין מה הוא רוצה. וכך אחרי שרועי סיים לדבר. קמה רינה ממקומה ואמרה לרועי שהיא לא תיפרד ממנו לעולם. ויצאה בסערה.

רועי היה אובד עצות. מצד אחד הוא היה בטוח שהוא רוצה להתגרש אך מצד שני הוא חשש מלעשות צעדים חד צדדיים כלפיי רינה. הוא הכיר את התוצאות של צעדים חד צדדיים מחברים שלו שהפכו מבעלי משפחה מאושרים לאנשים מדוכאים וחסרי כל. החיפוש שלו להגיע להבנה עם רינה הוביל אותו אלי להליך גישור זוגי.

רועי התקשר אלי וביקש הכוונה. ייעצתי לו כיצד לפעול וכיצד לגרום לרינה לבוא אתו לגישור זוגי על מנת ולגבש ביחד הסכמה לאן הולכים. הסברתי לרועי שחשוב שגם הוא יבוא לגישור בגישה פתוחה ושיאפשר לרינה את המקום להתבטא ולנסות לשכנע אותו דווקא לשמור על הנישואין. הסברתי לו שהם חייבים זה לזו לקיים שיחה כנה ורצינית ולאפשר לכל אחד מהם להתבטא כדי ששניהם יהיו בטוחים בסופו של דבר לאן הם הולכים ביחד. רועי יצא לדרך מצויד בכלים שנתתי לו. לאחר יומיים הוא התקשר לספר שרינה הסכימה לבוא לגישור. משם הדרך להסכמה הייתה קצרה ביותר…

 

השאר תגובה

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם