הליך גישור גירושין הוא הליך שמטבעו לוקח זמן. כמה זמן? זו השאלה הגדולה והחשובה באמת. אם נכמת את כמות השעות הממוצעת הדרושות לבני זוג הנכנסים להליך גישור גירושין, להגיע להסכם גירושין סופי, נגיע בממוצע ל-10 עד 15 שעות גישור נטו, כולל הזמן הנדרש להכין את ההסכם על ידי המגשר. אך כשנשאל על פני כמה זמן נפרשות אותן שעות גישור, נגלה שאין באמת תשובה נכונה ומדויקת. לכל זוג וזוג המגיע אלי לגישור, נדרש פרק זמן אחר להגעה להסכם הגירושין. אמנם מסגרת השעות כאמור נשמרת בהתאם לזמנים שהגדירו בני הזוג בתחילת התהליך, אך לכל זוג יש את הקצב שלו ואת הצרכים שלו.

לעתים מדובר על צורך למתוח את הגישור למשך עוד מספר שבועות או חודשים עקב צורך רגשי לעכל ולהבשיל או צורך לבחון אפשרויות אובייקטיביות הדורשות פרק זמן מוגדר שלצדדים אין שליטה לגביו (כמו בקשה לקבלת מידע מרשות ציבורית, הערכת שמאי, קבלת מסלקה פנסיונית וכו’). כלל ידוע בגישור הוא שהתוצאה הטובה ביותר היא תוצאה הבנויה על אדנים של אמת אובייקטיבית. כלומר שככל שהסכם הגירושין יתבסס על עובדות, מספרים ונתונים שלא ניתן להתווכח עימם, כך התוצאה הסופית תהיה ברורה ומוסכמת על שני הצדדים. משכך כאשר אחד הצדדים מבקש עוד זמן לצורך הבשלה ו/או איסוף מידע, עצתי היא שכן לתת לו את פרק הזמן הדרוש לו.

כמה זמן לוקח להתגרש בגישור גירושין
כמה זמן לוקח להתגרש בגישור גירושין

כעת תישאל השאלה, כמה זמן לתת לאותו צד שזקוק לזמן נוסף? האם יש צורך להגבילו בזמן? תשובתי לכך היא – כן! גם כאשר אחד הצדדים מבקש פסק זמן מכל סיבה שהיא, יש להגדיר לכמה זמן יימשך פסק הזמן ומה עומד לקרות או לחילופין מה אסור שיקרה כל עוד נמשך פסק הזמן. במהלך פסקי זמן יש חשיבות מכרעת לוודאות של הצדדים בדבר המתרחש ושאינו מתרחש. הליכי גירושין מטבעם הם הליכים מורכבים שמעוררים חשש ופחד. חוסר ודאות מעצימה את הפחד ומקשה על הגעה לקו הסיום בצורה אופטימלית. הקפידו לפעול גם במהלך פסקי זמן בשקיפות ותוך יידוע מקיף ככל הניתן בכל הקשור לפרטים אשר עלולים יהיו לגרום לצד השני להעצים את חששותיו. כשהצד השני יישן טוב בלילה גם אתם תשנו טוב בלילה.

 

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ולקבלת המדריך המקוצר לגישור גירושין

ככל שתדעו יותר על תהליך הגירושין, כך תנהלו אותו טוב יותר עבורכם ועבור ילדיכם. המדריך המלא לגישור בתהליך גירושין, נכתב עבור כל מי שרוצה לפתור את המחלוקות עם ההורה השני בדרך של דיאלוג ושיתוף פעולה ורוצה להימנע מהליכים משפטיים יקרים ולוחמניים.

*ניתן לקבל את החוברת  בדוא”ל או בהודעת וואטסאפ.

× מענה מיידי
דילוג לתוכן