עורך דין מול מגשר- נדב נישרי בתכניתו של גבי גזית ברדיו ללא הפסקה

נייר עמדה – החוק להסדרת התדיינות בסכסוכי משפחה (הועבר לכלי התקשורת ב 17.5.16)

בהמשך לפרסומים שהופיעו היום בכלי התקשורת השונים, בנוגע לחוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה העתיד להיכנס לתוקף ב-17.7.16. חוק אשר עתיד לשנות מהקצה לקצה את הליכי הגירושין בישראל. אני מבקש לספק את זווית הראייה של מגשר המתמודד מדי יום עם ההשלכות של המצב הקיים.

ראשית אני מבקש להבהיר שהחוק החדש הוא חוק מציל חיים ומונע סבל רב מהורים וילדים המעורבים בתהליכי גירושין. המשמעות העיקרית של החוק הינה פשוטה – לאחר כניסת החוק לתוקף לא יוכלו עוד זוגות מתגרשים להתחיל את הליך הגירושין בצעדים משפטיים אלימים (כגון הגשת כתבי טענות), אלא יידרשו לשבת יחדיו ובצורה של דיאלוג לנסות ולהגיע בשלב הראשון להסכמות.

עד כה היה נהוג להתחיל הליכי גירושין באופן חד צדדי אשר מייצר פחד, חוסר ודאות, חוסר אמון ומשבר רגשי העלול להוביל לדיכאון ולפוסט טראומה. לאחר כניסת החוק לתוקף יימנעו פגיעות נפשיות גדולות במשפחות מתגרשות מאחר והשלב הראשון יהיה שלב מאין טיפולי ולא משפטי גרידא.

אמנם החוק אינו מושלם שהרי לא ברור עדיין איזה פיקוח יוטל על יחידות הסיוע שליד בתי המשפט. וכיצד יובטח שהגישורים הנעשים ביחידות הסיוע נעשים באופן מקצועי, ניטרלי ונטול פניות. אם זאת יודגש שכל פתרון המחייב מפגש עם בעל מקצוע מהתחום הטיפולי הפועל לגבש הסכמות בדרך של דיאלוג בין הורים במשבר, היא עדיפה לאין שיעור מהמצב הנוכחי.

להתגרש בשלום

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם