מה שחשוב בזוגיות איננו לגרום לבן הזוג להיות מאושר, אלא להיות מאושר בעצמך, ולהעניק לו את אושרך. (ז’אק סלומה). 

משברי גירושין מעוררים קשיים אובייקטיבים וסובייקטיביים אצל בני הזוג המתגרשים וילדיהם. השילוב בין הפחד מלאבד אחיזה במציאות החיים הנוכחית והחשש מהעתיד הלא ברור, גורמים למתגרשים רבים לשקוע עמוק בתוך החששות ולאבד את היכולת להביט קדימה בתקווה ובאופטימיות. ברם, כל עוד לא מבינים בני הזוג ביחד ובנפרד שקיימת עבורם אפשרות ממשית, להפוך את משבר הגירושין להזדמנות לשינוי ולפריחה בחייהם, הם לא יצליחו לסיים את הליך הגירושין בצורה מיטבית ויתקשו להתמודד עם הגירושין. גישור גירושין הוא הליך המיועד בדיוק למען אותם זוגות מתגרשים, הזקוקים לקבל מענה לצורכיהם המשפטיים והפרקטיים תוך כדי התמודדות עם המשמעות הרגשית של הגירושין.

הליך גישור גירושין מתבצע על ידי מגשר שהתמחה בגישור גירושין. במהלך הגישור יושבים בני הזוג יחד עם המגשר ודנים בכלל הנושאים שעומדים על הפרק. בין היתר עוסקים בגישור בשאלות הקשורות לגידול וחינוך הילדים בעתיד, בחלוקת הרכוש, בזמני השהייה, באחריות הורית ובקביעת כללים מוסכמים כיצד לפעול במקרים של חוסר הסכמה בין הצדדים לאחר הגירושין. מתוך ההבנה שלא ניתן להפריד בין ההיבטים הרגשיים להיבטים הפרקטיים של הגירושין, עוזר המגשר לצדדים לענות על השאלות הפרקטיות שצוינו תוך כדי קבלת מקום לבטא רגשות.

הליך גישור גירושין מועדף בכל פרמטר על פני הליכי גירושין הנעשים בהתדיינות בבית המשפט. הן מבחינת מחיר כספי והן מבחינת הנזק הרגשי למעורבים, הליך הגישור טוב בהרבה מהליכים אחרים. אורכו של הליך גישור גירושין תלוי בצרכיהם הרגשיים של בני הזוג, ככל שיש יותר רגשות סוערים בין הצדדים כך יידרש יותר זמן להגעה לפתרון ולהסכם גירושין סופי. אם זאת ניתן לומר שבאופן כללי הליך גישור גירושין מסתיים בתוך חודש עד חודשיים בממוצע.

מיהו מגשר מומלץ? מגשר מומלץ הוא מגשר מנוסה המשפט שלאחר פגישת הכרות קצרה מצליח לתת לכם ביטחון שאתם בידיים טובות. חשוב לוודא שלמגשר יש ניסיון קודם ושהוא בקי בסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לכם.

 

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי
דילוג לתוכן