שמרו על חזית אחידה מול הילד שלכם – איילת רוזן ישראלי

שמרו על חזית אחידה מול הילד שלכם

לאורך תהליך הגירושים וגם אחריו חשוב שתשמרו על חזית אחידה מול הילד ותוודאו שאין פתח למניפולציות למיניהן. זה חלק מהיציבות שהילד שלכם צריך.
היציבות הזו מתחילה בלספר לו יחד על הפרידה, ולספר לו שאמא ואבא החליטו יחד להיפרד, וזה ממשיך בהצבת גבולות כדי שהילד לא יבין שאם אבא לא מרשה אז הולכים לאמא ולהיפך.
אם לא תעשו את זה יהיה לכם מאוד קשה בהתנהלות מולו וגם קשה להקנות לילד הרגלים ובעיקר מאוד מבלבל. הילד ירגיש קרוע בין שניכם ובין הצורך שלו ששניכם תאהבו אותו, אז את מי אני צריך לרצות עכשיו כדי שהם יאהבו אותי?
ילד לא יכול להרשות לעצמו שאחד ההורים לא יאהב אותו.
ילד צריך ביטחון ועקביות וגם לדעת ששני ההורים מגדלים אותו ביחד גם אם הם לא גרים באותו בית. זה נותן לו שקט נפשי.
אני רואה לא מעט הורים שמנסים להיות “ההורה הטוב” כדי ליצור העדפה אצל הילד אבל בסופו של דבר הילד מתבלבל. אל תשתמשו בילדים שלכם לדברים האלה, לא לנקמה ולא למלחמה.
כי באמת שאין מנצחים במלחמות האלה, בעיקר לא הילד שלכם. כולם מפסידים כאן.
כל אחד מכם הוא ההורה הכי טוב שהילד שלכם היה יכול לבקש לעצמו, ולא הדברים האלה הם שיגרמו לו להעדיף אחד מכם. לפעמים דווקא להיפך. 
אז לטובת כולם, עדיף שהוא לא יעדיף אף הורה אלא יאהב את שניכם בדיוק באותה מידה.

בהרבה בתים יש אי הסכמות לגבי החינוך, המשמעת והצבת גבולות או כל נושא אחר שקשור לילדים. גם כשנשואים. ואחרי שמתגרשים על אחת כמה וכמה. לפעמים האבא יותר ותרן ובבית שלו הוא מוכן שהילדים ישנו מאוחר או יאכלו מול הטלויזיה או לא יצחצחו שיניים ולפעמים האמא.
ואז אחד ההורים יוצא ההורה הרע והשני יוצא ההורה הכייפי שמרשה הכל.
אבל זה לא באמת מה שהילדים שלכם צריכים.
חוסר העקביות הזה יוצר בלבול מאוד גדול אצל הילד. כי איך מתנהגים באמת בעולם? מה נכון? אם אמא אומרת ככה ואבא אומר הפוך, איך אני אמור להבין מה נכון?
ומה קורה כשיש פער לא קטן בהשקפות של שניכם? וכל אחד רוצה להנחיל את הערכים שחשובים לו ואת דעתו? זה טבעי. קודם כשהייתם נשואים התגמשתם כדי שהאווירה בבית תהיה רגועה, אבל תזכרו שהאווירה הלא רגועה תמשיך גם כשאתם גרושים. והילד שלכם מרגיש ונמצא באמצע. כי מבחינתו מי שאמור ללמד אותו מה נכון ומה לא נכון אלה אתם. גם כשאתם כבר לא גרים בבית אחד. אז תדברו ביניכם על הדברים כי הילד שלכם צריך שני הורים שמגדלים אותו ביחד.

איילת רוזן ישראלי
מאמנת ומדריכה הורים לפני, במהלך ואחרי פרידה וגירושים
להתגרש עם ילדים

לדף הפייסבוק: להתגרש עם ילדים – אימון והדרכת הורים לפני, במהלך ואחרי גירושים

 

 

 

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ראשונית ולקבלת המדריך המקוצר לגישור גירושין

ככל שתדעו יותר על תהליך הגירושין, כך תנהלו אותו טוב יותר עבורכם ועבור ילדיכם. המדריך המלא לגישור בתהליך גירושין, נכתב עבור כל מי שרוצה לפתור את המחלוקות עם ההורה השני בדרך של דיאלוג ושיתוף פעולה ורוצה להימנע מהליכים משפטיים יקרים ולוחמניים.

*ניתן לקבל את החוברת  בדוא”ל או בהודעת וואטסאפ.

× מענה מיידי
דילוג לתוכן